Angelina Martinez Miranda

Angelina Martinez Miranda – tradiční porodní bába z Mexika, šťastně vdaná, spolu s manželem vychovali pět synů, mají spoustu vnoučat. Od útlého dětství chodí k porodům. Její statistika čítá přes 12 tisíc porodů, obvykle domácích, nebo přijatých v její malé ordinaci.

Do porodnice jedou velmi ojediněle. Je to také mistryně reboza a milovnice kakaa. Hojně je používá a učí to po celém světě. Angelina nemá diplom a přesto jsou její akce oblíbené i u odborníků medicíny, nemluvě o dulách a rodičích.

 

 Velký sál, úterý 19. května, 17:00 – 18:30

“Mi corazón es para ti.”  Mé srdce je pro tebe.

Jako tradiční porodní bába, přistupuje Angelina k ženám laskavě, citlivě, jemně. Vždy nabízí, na všechno se ptá, nic nevnucuje a nerozhoduje za ně. Doprovází během těhotenství, vždy vyslechne, poradí, namasíruje a pak doprovodí u porodu, i opakovaně. Také není ojedinělé, že je u porodu ženy, kterou také do svých rukou před lety přijala. Zdůrazňuje důležitost roli muže, otce, vzájemné úcty a společného odpovědného prožívání rodičovství. Její rady jsou prosté a účinné – ověřené po desítky, ba stovky let. V květnu zavítá do ČR se seminářem o Životě ženy, cykličnosti, rituálech, péči o ženské zdraví.

Co považuje za nejdůležitější, za nezbytné pro požehnané období nám poví během přednášky.

Přednáška bude tlumočena ze španělštiny do češtiny.