Jitka Čejková, Lenka Trešlová

Jitka Čejková (dula ČAD)členka České asociace dul (ČAD), kde působí i jako konzultantka pro začínající duly.

Původně vystudovala střední zdravotnickou školu, obor zdravotní laborant. Od roku 2002 pracuje jako dula (tzn. těhotenské konzultace, pomoc s přípravou porodního přání, některé ženy doprovází u porodu), masérka, lektorka kurzů předporodní přípravy, těhotenského a poporodního cvičení, laktační poradkyně. Více najdete na jsemtehulka.cz. Je autorkou prvního českého Manuálu pro muže u porodu – www.partneruporodu.cz.

Lenka Trešlová (dula ČAD), původně pracovala jako dětská sestra. K porodům doprovází 7 let a vede předporodní kurzy v Aperio, z.s. Je členkou výboru České asociace dul. „Na porodech mě fascinuje úžasná ženská síla, kterou má žena možnost v sobě najít a použít ji. Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma. Skrze vlastní porod a soužití s dětmi dostáváme šanci pochopit hlubší souvislosti života.“ Více najdete na: www.dulalenka.cz .

 

Velký sál, pondělí 5. října, 19:00 – 20:30

Dula u porodu, podpora nově vznikající rodiny, bonding

Setkáním vás provedou zkušené duly České asociace dul (ČAD), které mají letitou praxi a dobrou znalost porodnic nejen ve Středočeském kraji.

V první části si popovídáme o rozdílech v různých porodnicích a také vám řekneme, kdo je dula, jaký typ podpory od duly můžete jako nově vznikající nebo rozrůstající rodina očekávat. Jak může dula ženě a i jejímu partnerovi pomoci? Kde se tady tato profese vzala a co všechno zahrnují její empatické služby? A co už ne?

V druhé části budeme hovořit o bondingu, jak moc jsou důležité první okamžiky po porodu. Jaký pro vás tři, jako rodinu, má bonding význam. A co to vlastně ten bonding je? Jedná se o vytváření a podporu rané vazby s děťátkem po porodu, kontakt kůže na kůži, euforie, radost.

A také se určitě zmíníme o roli muže u porodu a nejen tam. Role muže je významná už v těhotenství a pak i po porodu. I tohle jako duly velmi vnímáme a podporujeme – partnerský vztah rodičů.

 

Jitka Čejková