Lenka Medvecová Tinková

Mgr. et Bc. Lenka Medvecová Tinková – medicínská antropoložka, zabývá se dětským spánkem. Kromě poradenství v rodinách a vzdělávání odborníků v ČR  je také součástí výzkumného týmu anglické spánkové laboratoře v Durhamu zabývající se výzkumem spánku dětí a rodičů již 20 let.

Lenka je autorkou webu ProsimSpinkej a knih S láskou o dětském spánku a Pohádkopsaní pro klidné spaní. Snaží se bořit mýty o spánku dětí, které zbytečně stresují rodiče i děti a přinášet nejnovější informace z vědy, ale i reálné příběhy z rodin, které za léta své práce zažila. Nepodporuje spánkový trénink ani žádné metody vyplakávání či kontrolovaného pláče. Podporuje rodiče, jejich sebedůvěru a snaží se jim pomáhat hledat kreativní řešení pro klidnější spánek celé rodiny.

https://www.prosimspinkej.cz/

 

Velký sál, pondělí 5. října, 13:00 – 14:30

Největší mýty o spánku miminek a rodičů

První dny a týdny s miminkem zaskočí nejednu rodinu. Každý z okolí má zaručenou radu a internet je plný protichůdných informací. Ale často až po porodu nebo po pár prvních týdnech s miminkem skutečně zjistíme pravdivost věty: Každé dítě je jiné. Spánkové potřeby i vývoj spánku děťátka se můžou lišit. Přesto se dá na toto období připravit předem.

Jak si najít v tom chaosu svoji vlastní cestu, ve které bude spokojené miminko i rodiče? Budeme mluvit o 5 nejčastějších mýtech o spánku miminek, které stresují rodiče. Rozebereme, kde končí a začíná hranice „normálního“ dětského spánku. Zabloudíme trochu i do vědy a nejnovějších poznatků o spánku miminek a maminek. Povíme si také o tom, jak vnímat potřeby spánku a usínání vašeho děťátka a hledat vlastní řešení, ve kterém vám společně bude dobře.