Lilia Khousnoutdinova

MA Lilia Khousnoutdinova MSc – O vědomé porody jsem se začala zajímat ještě dříve než jsem přivedla na svět své děti – Lea a Isabelku (první porod plánovaný domácí, ale zakončený (dobrovolným:-) převozem do porodnice, a druhý domácí „pohádkový“). Jsem lektorka Active Birth a associate Janet Balaskas v Active birth centru v Londýně, prošla jsem lektorské výcviky Hypnoporodu (Morgan Method) a práce s perinatálními traumaty (podle Eleny Tonetti). Dále jsem studovala například u Dr. Sarah Buckley, Dr. Michaela Odenta, Lynnei Shrief a Penny Simkins. Na LSE jsem se následně specializovala na „sexual and reproductive health programs in social policy“. Dnes provázím ženy a páry převážně skrz online program předporodní přípravy Ecstatic Máma. Jsem kněžka ceremonialistka a zkoumám zejména jak rituály mohou být nápomocné v mateřství.

https://www.lilia.cz/

 

Webinář, pátek 22. května, 18:00 – 19:30

Šestinedělí: Praktický a mystický návod na to, jak se nezbláznit a ještě si to užít!

„Porodem to nekončí, ale teprve začíná! Velmi často veškerou svojí energii a pozornost, obzvláště u prvního těhotenství, soustředíme na porod, jak ho nejlépe zvládnout a nádherně prožít. Nicméně pro velkou většinu žen ta skutečná zkouška začíná až s raným mateřstvím. Šestinedělí je totiž jedinečné v tom, že se z něj snadno může stát extatické období nebo absolutní peklo. Často je to kombinace obou. Během tohoto webináře budeme zkoumat, jak si prakticky připravit podpůrnou síť a další opěrné body tak, abychom šestinedělí mohli zvládnout s co největší lehkostí a radostí. A zároveň se podíváme na úplně jiné možnosti a nástroje, jako je třeba poporodní rituál, které nás mohou podpořit i z kapku jiné strany než pouze čistě praktické přípravy. V šestinedělí stačí málo k tomu, aby se peklo proměnilo v ráj a naopak. Stojí to za to si dopřát maximum k tomu, abychom toto neopakovatelné období mohli prožít v tom nejkrásnějším.

 

Velký sál, sobota 10. října, 10:00 – 11:30

Šestinedělí: Praktický a mystický návod na to, jak se nezbláznit a ještě si to užít!

„Porodem to nekončí, ale teprve začíná! Velmi často veškerou svojí energii a pozornost, obzvláště u prvního těhotenství, soustředíme na porod, jak ho nejlépe zvládnout a nádherně prožít. Nicméně pro velkou většinu žen ta skutečná zkouška začíná až s raným mateřstvím. Šestinedělí je totiž jedinečné v tom, že se z něj snadno může stát extatické období nebo absolutní peklo. Často je to kombinace obou. Během tohoto semináře budeme zkoumat, jak si prakticky připravit podpůrnou síť a další opěrné body tak, abychom šestinedělí mohli zvládnout s co největší lehkostí a radostí. A zároveň se podíváme na úplně jiné možnosti a nástroje, jako je třeba poporodní rituál, které nás mohou podpořit i z kapku jiné strany než pouze čistě praktické přípravy. V šestinedělí stačí málo k tomu, aby se peklo proměnilo v ráj a naopak. Stojí to za to si dopřát maximum k tomu, abychom toto neopakovatelné období mohli prožít v tom nejkrásnějším.