Lucie Ambrožová

Mgr. Lucie Ambrožová – žena, manželka a matka 2 báječných dcer. Je také poporodní dula ČAD (České asociace dul) a Newborn Mothers Postpartum Professional.

Více o ní a její práci najdete na www.lucieambrozova.cz

 

Webinář, středa 22. dubna, 19:00 – 20:30 hod

Poporodní plán – k čemu je a jak na něj

 • Máte rádi věci pod kontrolou a tápete v tom, jak se připravit na něco tak neznámého a tak trochu záhadného jako je šestinedělí?
 • Slyšeli jste od kamarádek nebo kolegů v práci ledacos, ale nějak nevíte, jak to šestinedělí uchopit?
 • Už se nemůžete dočkat, až budete mít své vytoužené miminko v ruce, ale zároveň Vás děsí nejistota, co všechno se změní a jak to zvládnete?
 • Nebo čekáte druhé dítě a marně přemýšlíte, jak to zařídit, aby to druhé šestinedělí probíhalo mnohem šťastněji? Navíc se starším sourozencem doma?

Díky 90 minutám společného povídání a vaší přípravě úkolů, tipů a cvičení v pracovním sešitu vneseme do vašich představ trochu struktury a pevného rámce. Povíme si, k čemu je dobré plánování pro šťastné šestinedělí. Mnohdy stačí své obavy jen formulovat a řešení jsou pak nasnadě.

Pomůžu vám upravit vaše očekávání od období po porodu tak, aby hrálo ve váš prospěch. Každé šestinedělí je úplně jiné, ale jsou principy, kterých můžeme využít pro to, abychom toto období prožili co nejšťastněji a vytěžili z něj maximum pro další život celé rodiny. Budeme stavět na vašich předchozích zkušenostech a na systému, který máte doma nastavený.

Jste skvělí rodiče už teď, a mnoho toho už víte, stačí pár tipů a šťastné šestinedělí pro celou vaši rodinu je na cestě.

 

Velký sál, neděle 11. října, 12:00 – 13:30

Šest pilířů šťastného šestinedělí

Po porodu je všechno možná trošku jinak, než jste si to představovali, a rozhodně nic není jako dřív. Naštěstí existují záchytné body, jak tuto životní, hormony nabitou etapu, projít a dokonce v ní získat skvělé dary pro další život celé rodiny. O nich si budeme spolu povídat, stejně jako o tom, jak vám může pomoci poporodní dula.

Poporodní dula

 • Pečuje o čerstvou matku a její domácnost tak, aby ona mohla nerušeně
  pečovat o sebe a své dítě.
 • Popovídá si s ní o jejích radostech a starostech, o porodu, o partnerském soužití … třeba i o počasí a politice, pokud to klientce udělá radost.
 • Podpoří ji, aby se cítila dobře a hladce si osvojila své mateřské kompetence, získala sebedůvěru a mohla začít věřit ve svou mateřskou intuici.
 • Poradí, pokud si žena neví rady. Nabídne širší pohled na věc, tipy a triky tak, aby si žena mohla najít vlastní nejlepší způsob, jak řešit každodenní situace s malým miminkem.
 • Pomůže šestinedělce s praktickými starostmi. Může donést nebo uvařit jídlo, poklidit, pohlídat starší děti, přinést drobný nákup … zkrátka je dalším párem rukou v domácnosti.