Lucie Faltová, Michaela Kalusová

Přednášku vede tým NAZEP

NAZEP vznikl proto, aby také ženy v České Republice měly možnost využít výhody placenty s poradenstvím profesionálně vyškoleného specialisty a využít tak její jedinečné vlastnosti. 

www.nazep.cz

 

Malý sál, sobota 10. října, 14:15 – 15:45

Moje placenta – moje podpora v šestinedělí

„Co kdyby každá žena měla svou placentu v kapslích místo receptu na lahvičku léků? Myslím, že deprese by se snížily, míra kojení by se zvýšila a lakomé farmaceutické společnosti a výrobci umělé výživy by ztratili obrovské zisky, které vydělávají na naší nevědomosti“.

Tiffany Rosenbrock

 

Placenta obsahuje vaše vlastní přírodní hormony a je perfektně vyrobená, aby posloužila individuálním potřebám vašeho těla a potřebám dítěte. Experti se shodují, že placenta uchovává hormony. Opětovné uvedení těchto hormonů do vašeho těla mu pomůže se přirozeně a rychle zotavit.  Výrobky z placenty pomáhají usnadnit poporodní zotavení a menoupauzní hormonální výkyvy.

Tradiční čínská medicína používá placentu v medicíně po tisíce let. Dobře známá TCM (Traditional Chinese Medicine) používá placentu při nedostatečné laktaci. Velmi zajímavá je studie z roku 1954, kdy vědci provedli studii na 210 ženách, které hlásily nedostatečnou laktaci. Dali těmto ženám sušenou placentu a zjistili, že 86% z nich mělo pozitivní nárůst produkce mléka v rámci několika dnů. Více nedávný výzkum zjistil, že placentofágie by mohla zlepšit toleranci bolesti tím, že zvyšuje opiátu podobné látky aktivovány během porodu.

Mezi kultury, ve kterých je zvykem připravit placentu pro matku, nebo jsou známé pojídáním části nebo celé placenty, patří čínské, vietnamské, maďarské a italské. V Itálii  ženy pojídaly části placenty, aby si pomohly s laktací. Maďarské ženy do placenty kousnou, aby urychlily dokončení porodu.  Tyto kultury věří, že placenta je bohatá na živiny, které výrazně napomáhají zotavení se po porodu, včetně zpomalení a zastavení krvácení a zvýšení produkce mateřského mléka.

Seznámíte se s placentou jako takovou, výhodách a způsobu zpracování a také s problematikou vydání placenty z porodnice.