Ing. Martin Nemrava, MBA – manažer, který vzhledem ke svým zkušenostem rozumí datům a faktům a umí je interpretovat. A tato data a fakta hovoří jasně o mnoha oblastech, ve kterých za vyspělým světem v porodní péči zaostáváme.

Nejsem lékař a náročné práce lékařů si nesmírně vážím. Naše medicína skutečně patří ke světové špičce, pokud se jedná o akutní péči zachraňující životy. Těhotná žena je ale většinou zdravá žena a „akutní péče“ je často nejen zbytečná, ale i nevhodná a škodlivá. Nicméně považuji za důležité, aby se „s vaničkou nevylilo i dítě“, a proto hledám spolupráci a rozumný konsensus odborníků, ne střet extrémních názorů.

Téma porodní péče mě, i jako otce tří již dospělých dětí, zcela pohltilo. Důvodů bylo hodně, ale ten hlavní důvod bylo zjištění, že porod je jedna z nejdůležitějších fází našeho vývoje s dalekosáhlými důsledky pro celý náš život. A jak důkazů o lepší dostupné péči ve světě přibývalo, bylo mi jasné, že toto téma se stává mým životním posláním.

Moje hlavní role je „aby se to opravdu stalo“ – aby v České republice vznikla síť porodních domů a center, jako je tomu ve vyspělém světě. Tedy aby se to, co je ve světě ověřené a podložené vědeckými poznatky a důkazy, a po čem touží v ČR již celé generace maminek, dětí a tatínků, aby se to stalo skutečností. A proto jsme založili „Asociaci pro porodní domy a centra, z.s.“ (APODAC) a stali se součástí Evropské sítě porodních domů „Midwifery Unit Network“ (MUNet).

Více informací o mých dosavadních profesních zkušenostech z oblastí vývoje v kosmickém průmyslu, mezinárodního obchodu v obalovém průmyslu, manažerských pozic v automobilovém průmyslu a současné praxe poradce, lektora a kouče firemního managementu a externího projektového manažera najdete v případě zájmu na  //www.linkedin.com/in/martinnemrava (pouze v angličtině).

//stastnymanazer.cz/, //apodac.org

Mgr. Natalie Sedlická, MSc. – porodní asistentka a shiatsu terapeut. Jako zakladatelka  iniciativy Jak jinak  představuje široké veřejnosti možnosti porodní péče, které jsou v západních zemích standardem.

Porodní asistentka a průvodkyně cyklem zahraničních seminářů, Praha, ČR

Natálie Sedlická studovala tři roky medicínu, nyní je porodní asistentka. Vystudovala bakalářský obor porodní asistence a magisterské vzdělání v oboru psychoterapie na Masarykově univerzitě v Brně. Jako bakalářskou práci přeložila studii s názvem: „Komparativní studie českého a holandského porodnictví“. Diplomovou práci vypracovala na téma: „Porodní trauma a jak jej ženy, které jím prošly, zpracovávají.“ 

Natálie je také shiatsu terapeut, absolvovala tříletou školu Shiatsu a tříletou školu akupunktury. Je v akreditovaném komplexním profesionálním psychoterapeutickém výcviku systemického přístupu. Natálie Sedlická využívá všech svých schopností a dovedností k poskytování komplexní kontinuální péče ženám na vysoké úrovni kvality.

Dále studovala magisterské studium na Univerzitě v Amsterdamu a má praxi ze soukromých porodnických center v Nizozemí. V současné době ukončuje Master of Science na Caledonian University v Glasgow. Titul disertační zvolila: „Kvalitativní studie, zkoumající preference porodní péče mezi skupinou českých žen, jako možný nástroj pro vytvoření efektivní budoucí primární porodní péče“.

V roce 2011 byla zastupovat ČKPA na mezinárodním kongresu porodních asistentek v jihoafrickém Durbanu. Tři roky pracovala v organizačním výboru pro 30. mezinárodní kongres porodních asistentek ICM, který probíhal v červnu 2014 v Praze. Na tomto kongresu vedla také workshop Shiatsu for pregnancy and labour.

Jako zakladatelka iniciativy Jak jinak představuje široké veřejnosti možnosti porodní péče, které jsou v západních zemích standardem. Jejím snem je fungující porodní dům, ve kterém budou mít ženy v České republice, jejich děti a celé jejich rodiny očekávaný komfort spojený s bezpečnou, profesionální, odbornou, ale zároveň laskavou a respektující péčí.

https://www.cestazrozeni.eu/

 

Diskuze, neděle 25. října 2020, 17:30 – 19:00

Diskuze k přednášce Jak (ne)rodí muži

Aneb jaký je rozdíl mezi lety do kosmu a porodem? Co by měli muži vědět a ženy slyšet?

Které skutečnosti zásadním způsobem ovlivňují pohled na porodnictví? Proč muži nemůžou rodit? Proč se porodnictví zbytečně stalo předmětem souboje? Jakou roli hraje neznalost a co všechno způsobuje? Co pro to můžeme všichni udělat – co mohou udělat muži?

To vše se dozvíte z přednášky Ing. Martina Nemravy. Doporučujeme shlédnout předem.  Odkaz na přednášku

Následně pak máte možnost zapojit se do jedinečné diskuze s přednášejícím a s Mgr. Natálií Sedlickou, MSc. – holistickou porodní asistentkou, psychoterapeutkou a odbornicí na shiatsu.