Martina Holcová

Martina Holcová od malička, s drobnými přestávkami, píše a později k tomu přidala i ilustrace. Je autorkou knihy Uklidím, až děti vyrostou – o úklidu a domácích pracích nejen s dětmi

K tomu  10. rokem také vytvářím rodinné kalendáře, které visí a pomáhají organizovat čas v rodinách v různých koutech naší krásné země (www.macaradaplaca.cz).

Druhým rokem píšu do časopisu Regenerace sloupky s názvem Lesní mysl. Lesní mysl je finský koncept seberozvoje a sebepéče, který se zrodil ve Finsku před 5 lety a od té doby s ním pracuji i já (www.lesnimysl.cz). Vzděláním jsem Humanitní environmentalistka (FSS MU) se zázemím v zážitkové pedagogice a koučingu. Miluji čas se svými třemi dětmi a mužem, i když je to někdy zároveň dost dřina:-). Pomáhám při chodu rodinné firmy Nordicsports s.r.o. zaměřenou na motivaci lidí k pohybu venku v průběhu všech 4 ročních obdobích. V lese jsem alespoň na chvíli každý den. Sama nebo s někým, ve svižné chůzi, i s holemi a nebo jen touláním. Fascinuje mě nekonečná tvořivost přírody, kterou někdy fotím a ztrácím se tak v lese i čase. Ráda nastavím tvář slunci, větru, i dešti, stejně jako z plných plic přezpívám s přáteli u ohně všechny písně, co známe. Dává mi smysl rodina, poctivost, přátelé, tvoření, les, příroda a mnoho jiného, co se sem nevejde. U úklidu, který taky musím dělat, i když se mi někdy nechce, si ráda hodně nahlas pustím muziku:-)“ 

 

Malý sál, středa 7. října, 15:15 – 16:45

Uklidím, až děti vyrostou

Chtít po dětech uklízet a vykonávat domácí práce nebo je nechat být, když se jim nechce? Jak je to s partnery, partnerkami a prací v domácnosti? Jak je to s chaotiky a systematiky? Jaké jsou moje děti v rámci našeho domácího systému? Jak vypadají domácí „rozbušky“ a dá se s nimi něco dělat?

Ve workshopu se dotkneme těchto a dalších témat, tipů. Podělím se o to, o co jsem přišla při tvorbě knihy Uklidím, až děti vyrostou a při rozhovorech s mnoha a mnoha lidmi na tohle zdánlivě banální a přitom na emoce a zranění tak bohaté téma. Zároveň vytvoříme prostor i pro vlastní přemýšlení a úvahy. Těším se na vzájemně obohacující setkání.

PS: workshop je pro ty, kteří se nebojí klást si otázky a hledat pro sebe odpovědi