Aniball a Mateřská péče [OLD]

Sobota 11.00 – 12.45
(velký sál)

Prezentace Aniballu

Renata ZichováPřed pěti lety jsem porodila holčičku – přirozeně bez medikace, nástřihu, natržení. Poslední měsíc těhotenství jsem cvičila s balonkem – přinesl mi nejen dobrou fyzickou přípravu, ale hlavně také psychickou. K porodu jsem odjížděla klidná, beze strachu. Říkala jsem si, že když mnou „prošel“ balónek o obvodu 30cm, projde i dcera 🙂 Na porod vzpomínám hezky (na to ostatní v porodnici ne tak docela).
Balonek mě nadchl. Přečetla jsem si spousty článků a informací týkajících se porodů, nástřihů, podmínek v českých porodnicích a jinde v EU. Statistiky mě ale trošku vyděsily… Říkala jsem si, že pokud takto jednoduchá věcička může maminkám pomoci, aby se cítily sebevědomější a porodu se nebály, navíc hráz opravdu připravily, chtěla bych tuto pomůcku zprostředkovat co nejširšímu počtu těhotných žen. Trvalo nám to (mně a mému muži) skoro 4 roky a na světě je Aniball – český výrobek, pomůcka pro těhotné registrovaná na Ministerstvu zdravotnictví.

Moje povídání se malinko dotkne samotného vzniku Aniballu, popíšu jeho funkci a cvičení před i po porodu. Po 1,5 roce prodeje bych ale také ráda zmínila zkušenosti maminek, které jsou tím nejlepším ukazatelem přínosu této pomůcky.
Aniball není žádnou novinkou nebo výmyslem této doby. Inspirací k vytvoření pomůcky bylo africké porodnictví, kde se ženy už od pradávna připravovaly k porodu pomocí speciální tykve zvané kalebasa. Její přirozený tvar umožňuje ženám vykonávat cvičení (podobně jak s Aniballem), která prakticky eliminují riziko natržení. Jak je vidět – vracíme se ke kořenům.                              
„Jaký bude průběh Vašeho porodu, záleží nejen na porodnících, ale hlavně na Vás. I když si toho ženy nejsou často vědomy, ve skutečnosti můžou udělat hodně pro to, aby bylo narození dítěte nejen významným a jedinečným, ale také krásným zážitkem. Fyzická příprava, pozitivní přístup a vědomí toho, čemu bude při porodu třeba čelit, je ideální kombinací ke snazšímu porodu.
AniballUpřímně si přeju, aby se třeba i právě díky  Aniballu stal pro každou z Vás porod nezapomenutelným zážitkem, který Vás posílí. Přeju si, aby bylo u nás co nejvíce „vědomých“ porodů a tím i více silnějších a zdravých dětí. Ženské tělo je přirozeně stavěno na porod, „umí to“. Vaše sebedůvěra je pro porod velmi důležitá.“

Mgr. Renata Zichová
www.aniball.cz

 

 

Cca od 12:00

Prezentace Mateřská péče Moms and Babies
Péče o Vás , Vaše miminko a domácnost

Naše Mateřská péče Vám pomůže překlenout počáteční nejistotu po narození miminka a ulehčí Vám od běžných domácích povinností. Inspirovali jsme se v holandském systému péče o matku a dítě „kraamzorg“, který tam efektivně funguje již řadu let. Samotný název je snoubení slov kraam (poporodní) a zorg (péče). U nás tento typ péče jako takový na trhu prozatím není. Částečně je suplován péči o rodičku v porodnici, částečně poporodní službou dul či porodních asistentek. Naše služby jsou však jedinečné v globálním přístupu péče o celou rodinu a domácnost, s akcentem samozřejmě na matku a dítě. Domníváme se, že je ideální návaznou službou pro ambulantní porody.

Po dokončení studií na pedagogické fakultě jsem odjela tehdy ještě s přítelem pracovně do Austrálie, kde jsme strávili čtyři krásné roky. Poté jsme se opět díky manželově kontraktu přestěhovali do Holandska. V Amsterdamu jsme bydleli dva a půl roku a narodila se nám tam také naše dcera Julinka. A jak to tak bývá, od základů se nám změnil život, priority i hodnoty.
S tamním systémem poporodní péče o matku a dítě jsem byla natolik spokojena, že mne to při návratu zpět do České republiky inspirovalo k založení firmy fungující na podobných principech.
Jedná se o globální přístup péče o celou rodinu a domácnost, s akcentem samozřejmě na matku a dítě. Mateřská péče Moms and babies, jak se firma jmenuje, nechce nahrazovat pediatry, obvodní lékaře ani gynekology. Jejím cílem je pouze je doplňovat, dopřát maminkám potřebný klid a zvýšit jejich jistotu a sebevědomí při péči o miminko.

Jana Uher
ww.momsandbabies.cz