16. - 22. 5. 2016
Pořádající organizace:

 

Hnutí za aktivní mateřství

Vstupenky

Předprodej akce

Záštita

Banner

Partneři festivalu

Mediální partneři

Program festivalu

Všechny přednášky a semináře se konají v Kině Perštýn, přímo v prostoru festivalu a netřeba se na ně předem přihlašovat, není-li v podrobných informacích uvedeno jinak. Vaše dotazy týkající se doprovodných programů rádi zodpovíme na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na tel. 776 465 461

Změna programu vyhrazena.

* Přednášky označené hvězdičkou jsou akreditovány Unií porodních asistentek.

° Přednášky označené kroužkem jsou akreditovány Českou asociací sester.

Na takto označené přednášce je zajištěn simultánní přepis mluvené češtiny pro osoby se sluchovým postižením nebo tlumočení do českého znakového jazyka (upřesněno u jednotlivých přednášek).

 

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

 

Pondělí 16. 5. 2016


13.00 – 14.45
Vaginální mapování a práce s jizvami *
Lucie Sitařová

14.00 – 15.45
Těhotenství, porod ... život ve svých rukou *
Lucie Suchá-Groverová
15.00 – 16.45
Jak zabránit vzniku ekzému u dětí
Hana Farkačová
16.00 – 17.45
Přirozená léčba běžných potíží kojenců a batolat *
Judita Hofhanzlová
17.00 – 18.45
Bachovy květové esence *
Monika Nyklíčková
18.00 – 21.00
Slavnostní zahajovací večer - LuHawa Goldin, Bílá velryba, křest knih

19.30 – 21.00
Jak se rodí v zahraničí a u nás - na místě "nezáleží" *
Kateřina Šorejsová a hosté
21.00 – 21.45
Porod v létě *
filmová projekce




Úterý 17. 5. 2016

 

12.00 – 15.45
Mé tělo, mé dítě, mé rozhodnutí
Marisa Alcalá
13.00 – 14.45
Jak zůstat kompetentním rodičem, i když to jde ztuha *
Eliška Kodyšová
15.00 – 16.45
Uvědomění si vlastní síly skrze těhotenství, porod a mateřství *
Blanka Fryč Fuxová
16.00 – 17.45
Právní výbavička nejen do porodnice *
Zuzana Candigliota
17.00 – 18.45
Plodnost je dar – početí, antikoncepce, neplodnost *
Kateřina Juřenčáková
18.00 – 21.00
Jak (ne)rodí muži - diskuze *
Martin Nemrava a Natálie Sedlická
19.00 – 20.45
Barefoot - životní styl
Filip Pathik Vystavěl
21.00 – 21.45
Orgasmický porod *
filmová projekce

 

 

Středa 18. 5. 2016


13.00 – 14.45
“Horká linka do bříška” aneb komunikace s miminkem před i po porodu pomocí kineziologického svalového testu *
Ivana Vrablcová
14.00 – 17.45
Beseda o očkování
Martina Suchánková
15.00 – 16.45
Souvislosti mezi porodem a kojením - jak vám může pomoci dula *
Vlasta Jirásková
17.00 – 18.45
První kojení – jeho význam pro novorozence a matku a jejich vzájemný vztah z pohledu psychoanalýzy *
Simona Dejdarová
18.00 – 19.45
Diskuzní večer Moje tělo, moje dítě, moje rozhodování – proč to v ČR stále vázne? *
moderuje Eva Labusová
19.00 – 20.45
Umět si přát
Barbora Fafílková
19.30
divadelní představení Nástřih
Skautský institut
21.00 – 21.45
Kinder Kriegen *
filmová projekce


Čtvrtek 19. 5. 2016


13.00 – 14.45
Těhotenství - yinová fáze života a stravování dětí při přechodu na pevnou stravu *
Martin Řezníček
14.00 – 15.45
Jak přežít a užít si specifický batolecí věk
Eva Labusová
15.00 – 16.45
Lesní komunitní škola
Kateřina Kotková
16.00 – 17.45
Chovejte mě! Proč a jak miminka nosit *
Milena Jeřábková
17.00 – 18.45
Látkové pleny prakticky *
Kateřina Vyšatová
18.00 – 19.45
Transformační síla porodu *
Natálie Sedlická
19.00 – 20.45
Ztráta dítěte terapeutická skupina *
Zuzana Hrušková
20.00 – 21.45
Limbický otisk a žena *
Zuzana Hozhoni
21.00 – 22.45
Face of Birth *
filmová projekce



Pátek 20. 5. 2016

10.00 – 11.45
Koncept kontinua aneb jak funguje samohlídání v praxi
Petra Janoušková
11.00 – 12.45
Jak napomoci co nejlepšímu pohybovému vývoji našich dětí *
Jitka Šulcová

12.00 – 13.45
Jak se uvolnit při porodu *
Veronika Vojáčková
13.00 – 14.45
Zdravé přebalování látkové pleny *
Radka Martínková, Eva Sedláčková
14.00 – 15.45
Lotosový porod – bez přerušení pupečníku *
Radha Rosecká Píšová, Čeněk Rosecký
15.00 – 16.45
Osvícení rodiče, osvícené děti *
Mirek Vojáček
16.00 – 17.45
Primitivní moudrost porodu *
Lilia Khousnoutdinova
17.00 – 18.45
Zpracování placenty *
Renáta Kosíková, Šárka Valešková a Johanka Kubaňová
18.00 – 21.45
Pět zrození *
filmová projekce s následnou diskuzí
Hana a Petr Chalušovi
19.00 – 20.45 
Partnerské ladění na porod, děťátko a rodičovství *
Katarína Zatovičová
21.00 – 21.45 
Mikrozrození *
filmová projekce


Sobota 21. 5. 2016

10.00 – 11.45
Respektovat a být respektován
Hana Čechová
11.00 – 12.45
Waldorfská pedagogika
Táňa Smolková
12.00 – 13.45
Porodem sex nekončí, ale začíná *
Julie Gaia Poupětová
13.00 – 14.45
Homeopatie v těhotenství, při porodu a v poporodním období *
Iva Valentová
14.00 – 15.45
Svobodné vzdělávání
Michal Kandler
15.00 – 16.45
Kraniosakrální biodynamika – celostní péče o matku a dítě během těhotenství a po porodu *
Petra Navanita Levá
16.00 – 17.45
Seznámení s Montessori pedagogikou aneb přirozená výchova pro vaše dítě
Michaela Willheimová, Kamila Balcarová
17.00 – 18.45
Křest knihy Pomalé rodičovství
Helle Heckmannová a nakladatelství Dharmagaia
18.00 – 19.45
Mé tělo, mé dítě, mé rozhodnutí *
Helena Máslová
19.00 – 20.45
Proměny pánevního dna během těhotenství, porodu a po porodu *
Petra Navanita Levá
20.00 – 21.45
Přehled a porovnání alternativních proudů vzdělávání u nás a ve světě
Pavel Kraemer
21.00 – 21.45
3 krátké filmy s porodní tématikou *
filmová projekce (angl. + české titulky)



Neděle 22. 5. 2016


10.00 – 11.45
Svobodná menstruace *
Kateřina Juřenčáková
11.00 – 14.30
Cesta ke spokojenému porodu *
Marie Vnoučková a hosté

12.00 – 15.30
Nestandardní situace vs. vaginální porod
Ivana Königsmarková a hosté
15.00 – 16.45
Těhotenské hlazení a emočně-energetická podpora k porodu *
Eva Kopasová

 
Světový týden respektu k porodu 2016