16. - 22. 5. 2016
Pořádající organizace:

 

Hnutí za aktivní mateřství

Vstupenky

Předprodej akce

Záštita

Banner

Partneři festivalu

Mediální partneři

Mé tělo, mé dítě, mé rozhodnutí

Úterý 12.00 – 15.45
(velký sál)

Marisa Alcalá
Za více než 40 let praxe asistovala cca u 2000 domácích porodů, které všechny skončily zdravou matkou i dítětem, z toho 16 skončilo v porodnici, z čehož 6 císařských řezů, Dvakrát prolaps pupečníku, který vyřešila doma polohováním. Všechny ženy převezené během porodu do nemocnice do 24 hodin doma s dětmi, oba zdrávi.
Má za sebou množství domácích porodů dvojčat, koncem pánevním atd.
Dlouhá léta pracovala v latinské Americe ve velmi základních podmínkách. Za rodičkami jezdí či létá kamkoli busem, taxikem, letadlem, pěšky, chodí k ženám z různých sociálních prostředí, neodmítá ty, kdo nemají dostatek financí, říká, že hlavní odměnou jí je být přítomna tak vzácnému okamžiku a následné spojení, které nastává mezi ní a matkou i celou rodinou.
Při porodu a v těhotenství používá v případě potřeby  přírodní podpůrné prostředky od růžové vody přes rozmarýnové větvičky a další byliny po zelený a bílý jíl

Narodila jsem se v lednu 1955, jsem porodní asistentka z řízení osudu jíž více než 40 let. Pracovala jsem dlouhá léta rovněž jako pedagog, v kultuře a komunikaci. Nyní se věnuji výlučně asistování při porodech a výuce dul a budoucích porodních asistentek. Moje práce se odehrává nejen na všech sedmi Kanárských ostrovech, ale i na Baleárách a v různých španělských městech.
Přemisťuji se k místům porodů veřejnou dopravou, taxíkem, autem, letadlem, lodí, autobusem nebo pěšky, je-li potřeba. Ženy se se mnou spojují přes mobilní telefon a já dohlížím na jejich těhotenství a poporodní období stejně jako na péči o děťátko, pokud si to přejí.
V mé malé brašně nechybějí přírodní produkty jako je jíl a léčivé byliny.
Spolu s ženou - budoucí matkou - připravujeme "hnízdo", aby se okamžik narození odehrál v hřejivém, pohodlném a respektujícím prostředí.
Vzděláním jsem samouk a přebírám tradici porodnictví z rukou tradičních porodních bab, které si předávaly toto umění z pokolení na pokolení. Knihy od autorů jako Consuelo Ruíz, Michel Odent, Frederic Leboyer a Casilda Rodriguez mi sloužily jako průvodci během mého učení.

Na tuto besedu je nutné si zakoupit 2 jednorázové vstupenky, k dlouhodobým vstupenkám však netřeba nic doplácet.

 
Světový týden respektu k porodu 2016