Světový týden respektu k porodu online

Těhotenství, porod ani rodičovství nepočkají

I když se v květnu nemůžeme potkat osobně na festivalu, víme, že vaše těhotenství, porod ani rodičovství do října nepočká. Proto pro vás máme online festival – soubor 17 webinářů o zásadních tématech, která vás zajímají. Těšit se můžete také na soutěž, interaktivní Facebook skupinu a další bonusy.

Rozhodujte o svém těle během těhotenství i v době covid-19

To, že ve vás roste nový život, nedegraduje vaše tělo na veřejně přístupný inkubátor ani v době omezování sociálních a osobních kontaktů.

VÁŠ porod na konec pandemie nepočká

Připravujete se v současné době na porod a hledáte způsoby, jak si zachovat co nejvíce z přirozenosti. Chcete podporu a pochopení.

Užijte si své rodičovství i v nejistých časech

V období, kdy jsme se svými dětmi ne zcela dobrovolně zavřené doma, se různé otázky kolem prožívání naší mateřské a otcovské role stávají akutními.

Udržujte dobré zdraví dítěte a pohodu rodiny

Kojení a péče o novorozeně? A co teprve péče o ženu v šestinedělí? Jak můžeme přispět k dlouhodobé pohodě a zdraví své rodiny.

dobrý rodič v dobrém i zlém

Výchova a rozvoj našich dětí probíhá každou minutu, bez ohledu na nemoci a společenská opatření. Kde ale získat podněty a tipy na respektující přístup k našim dětem?

Nebuďte na to sama!

Přátelství vzniklá v začátcích mateřství často trvají celý život. Pojďmě tuto blízkost a propojení zažít online. Jsme v tom všechny spolu, i když každá u sebe doma.

Vědomý přístup k plodnosti

Počít nebo nepočít, to je oč tu běží. O svou plodnost můžeme pěčovat i v nejistých časech. Zároveň bezpečný a zdravý přístup k antikoncepci se může také hodit ;-).

+
webinářů a online vstupů
hodin
informací a know-how
dní
Světového týdne respektu k porodu
+
dnů podpory v moderované uzavřené FB skupine

Co konkrétně pro vás chystáme?

Byly bychom rády, kdybyste se za monitorem cítila jako mezi námi. Přednášející se těší na interaktivní webináře, mají pro vás připravena cvičení a zajímavé aktivity. Budeme se na vás těšit v moderované a uzavřené Facebook skupině, kde se můžete svěřit se vším, co vás zajímá.

17 webinářů

Probereme témata těhotenství, porodu, šestinedělí, mateřství, rodičovství, rodiny a seberozvoje. K dispozici budete mít informační materiály a cvičení k uvedení do běžné praxe.

VIDEOZÁZNAMY

Do 31. května 2020 vám budou k dispozici ke shlédnutí videozáznamy jednotlivých webinářů. Přístupové údaje pošleme vždy po webináři.

Soutěž o ceny

Každá zakoupená vstupenka bude        25. května slosována o 11 hodnotných cen jako je online kurz, bio bambusové šaty, balíčky produktů či knihy.

Facebook skupina

Účastnice se mohou připojit do uzavřené, moderované Facebook skupiny s praktickými tipy, články a diskusemi   (minimálně do 31. května 2020). 
Zde budou moci s přednášejícími a aktivními matkami a odborníky z Hnutí za aktivní mateřství probírat své dotazy a pokládat otázky před a po webinářích.

Bonusy

Chystáme pro vás navíc živá vysílání na FB například s jógou pro těhotné či cvičení po porodu, nebo také meditace či vizualizace.

Oproti vstupence získáte nárok na slevněné vstupné na vstupenku odpovídající úrovně na říjnovém festivalu.  
 

poradna a kavárna

18. - 24. května 2020 pro vás bude otevřený prostor na individuální i skupinové video rozhovory s dalšími účastnicemi. Ve vyhrazených časech budou k dispozici odbornice jako duly či porodní asistentky, aby zodpovídaly dotazy ohledně těhotenství, porodu a ranné poporodní péče.

Přednášející

Alexandra Polarczyk

MgA. Alexandra Polarczyk - autorka a lektorka Mentálních jazyků

(Pokračování textu…)

Martina Elterlein

Ing. Martina Elterlein - vztahový průvodce a propagátorka konceptu rozšířená rodina.

(Pokračování textu…)

Anna Kohutová

Anna Kohutová - komunitní porodní asistentka s 25 letou praxí, zakladatelka holistického vzdělávání porodních asistentek v ČR a SR. Provází ženy kontinuálně během celého těhotenství, porodu a v šestinedělí.

(Pokračování textu…)

Milena Jeřábková

 Bc. Milena Jeřábková - vystudovala teorii kultury, ale od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí.

(Pokračování textu…)

Katy Šrubařová

Katy Šrubařová - je žena tvořivá a pulzující, odnepaměti na volné noze v oborech, které jí dávají smysl.

(Pokračování textu…)

Anna Vršník

Anna Vršník - je dula, lektorka Hypnoporodu, průvodkyně žen za spokojenějším životem. Působí v Praze a Středočeském kraji, pořádá přednášky, poskytuje ženám konzultace, provází těhotenstvím, porody a umíráním.

(Pokračování textu…)

Ivana Königsmarková

Ivana Königsmarková - soukromá porodní asistentka s dlouholetou praxí. Během své profesionální praxe se zúčastnila množství seminářů a kurzů pro porodní asistentky a mezinárodních konferencí doma i v zahraničí.

(Pokračování textu…)

Andrea Šatopletová

Mgr. Andrea Šatopletová, ACC - pracuje hlavou i duší. Podporuje ženy, muže a celé rodiny v umění být sami sebou, uvidět nové úhly pohledu v různých životních situacích.

(Pokračování textu…)

Ludmila Lázničková

MUDr. Ludmila Lázničková - maminka 3 dětí, babička 3 vnoučat, profesí gynekoložka věnující se problematice přirozeného plánování rodičovství od roku 1991, vedoucí Centra naděje a pomoci (CENAP).

(Pokračování textu…)

Petra Janoušková

Petra Janoušková - od roku 2008, kdy se jí narodila první dcera, se zabývá přirozenou výchovou a prací s dětmi, aby všechno fungovalo ke spokojenosti všech, tedy tak jak je to jen možné.

(Pokračování textu…)

Kateřina Juřenčáková

Bc. Kateřina Juřenčáková - maminka, manželka, lektorka ženských témat a akreditovaná poradkyně přirozeného plánování rodičovství (Přirozená antikoncepce).

(Pokračování textu…)

Hana Přikrylová

Hana Přikrylová - snaží se pomoci ženám k otěhotnění i bez pomoci reprodukční medicíny. Úspěšně, s lehkostí a radostí …

(Pokračování textu…)

Kateřina Beardmore

Kateřina Beardmore - Touha porozumět sobě a životu okolo mě vedou k nekonečnému poznávání těla, psychiky a celého Vesmíru.

(Pokračování textu…)

David Kovář

David Kovář - "Nejsem dokonalý a nevím, jestli někdy budu, ale děti jsou naše budoucnost a proto se snažím, aby od nás, svých rodičů, dostaly to nejlepší. Často tak dostaneme to nejlepší od života i my sami."

(Pokračování textu…)

Katarina Zatovičová

MgA. Katarína Zatovičová - herečka, lektorka, průvodkyně těhotenstvím, porodem a rodičovstvím.

(Pokračování textu…)

Petra Hanelová

Petra Hanelová - pomáhá rodičům najít cestu k dětem a při tom objevovat, uzdravovat a posouvat sebe sama. Jejím darem je vidět souvislosti, které se skrývají pod povrchem a umění popsat je a předat.

(Pokračování textu…)

Lilia Khousnoutdinova

MA Lilia Khousnoutdinova MSc - O vědomé porody jsem se začala zajímat ještě dříve než jsem přivedla na svět své děti - Lea a Isabelku (první porod plánovaný domácí, ale zakončený (dobrovolným:-) převozem do porodnice, a druhý domácí "pohádkový").

(Pokračování textu…)

Online program

Od pondělí do čtvrtka na vás čekají vždy dvě přednášky denně a od pátku do neděle tři. Navíc budou všechny k dispozici pro zpětné přehrání až do 31. května 2020. 

Pondělí

Veronika Johánková

Objevte kouzlo dechu, který je alfou a omegou vědomé, láskyplné a snadnější cestě k porodu a nastavte své tělo tak, aby vás nebolelo.

FB lifestream v uzavřené skupině

Pondělí 18. května, 17:00

Petra Hanelová

Jak s dětmi hranice nastavovat – co to přesně znamená a obnáší, a taky proč to občas jaksi nejde. Pojďte se o hranicích v rodičovství něco dozvědět, na cokoliv se zeptat a sdílet své zkušenosti, strasti a úspěchy. Podrobněji zde…

Webinář, pondělí 18. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

Anna Kohutová

Jak strach ovlivňuje těhotenství a porod? Jak můžeme změnit bolest v radost a strach v důvěru? Podrobněji zde …

Webinář, pondělí 18. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Úterý

Tereza Nolet

Tereza ve svém vysílání přiblíží 3 jednoduché a praktické tipy, které do svého života můžeš začlenit hned po porodu a cítit se tak vyrovnaně a klidněji.

FB lifestream v uzavřené skupině

Úterý 19. května, 17:00

Ivana Königsmarková

Porod může být úžasný zážitek pro každou ženu, nemusí jít jen o to přežít. Člověk se cítí bezpečně ve známých situacích, ve známém prostředí a mezi známými lidmi. Podrobněji zde…

Webinář, úterý 19. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

Petra Janoušková

Mateřství kromě radosti, roztomilých dětských úsměvů a lásky s sebou přináší také mnoho nároků, stresu, strachů. Máma je pilíř celé rodiny. A je jejím velkým úkolem a výzvou v tom všem najít rovnováhu. Podrobněji zde…

Webinář, úterý 19. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Středa

Veronika Johánková

Veronika provází stěžejními předporodními cviky, které vás nasměřují na co nejhladší porod.

FB lifestream v uzavřené skupině

Středa 20. května, 17:00

Anna Vršník

Dobrý porod dělá dobrá příprava. Pokud chcete, aby vás u porodu nic nezaskočilo, je třeba se na něj dobře nachystat. Podrobněji zde…

Webinář, středa 20. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

Ing. Martina Elterlein

Rodičovství významně mění náš život, není plynulým pokračováním partnerství, ale zcela novým úkolem. Je dobré se na to připravit a vyjasnit si, jakým způsobem budeme fungovat až přijde dítě na svět. Podrobněji zde…

Webinář, středa 20. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Čtvrtek

MUDr. Ludmila Lázničková

Přání přirozeného porodu, který nebude zbytečně ukončen operací, nemusí být utopií. Je ale dobré vědět, co můžeme udělat pro to, aby se výsledně císařský řez neprováděl. Mimo jiné již správné stanovení termínu porodu může snížit pravděpodobnost provádění této operace. Podrobněji zde…

Webinář, čtvrtek 21. května,

16:00 – 17:30

FB událost zde.

Katarína Zatovičová

Víte, že měsíční cyklus připravuje ženu na porodní proces? Jakou podporu vám může dát partner? A co ostatní blízcí? Podrobněji zde..

Webinář, čtvrtek 21. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

moderuje: Petra Sovová

hosté: bude upřesněno

Jak se bude proměňovat vzdělávání? Zvládne školství situaci rychle analyzovat a implementovat žádoucí změny do celého systému? Jaké změny můžeme očekávat? Jak můžeme k žádoucím posunům sami přispět? Budeme rádi, pokud se k této debatě o proměnách školy a vzdělávání připojíte.

Registrujte se zde.

Při registraci až do 31.5. dostanete k dispozici videozáznam z této debaty.

Google meet, čtvrtek 21. května,

19:00 – 21:00

FB událost zde.

Šárka Koliášová

Objevte, jak meditace uvolňuje účinky stresu a napětí a zároveň probouzí zdraví, klid a radost nejen v těhotenství.

FB lifestream v uzavřené skupině

Čtvrtek 21. května, 20:00

Pátek

Bc. Milena Jeřábková

Přednáška nejen o tom, že mazlení nerozmazluje. Vysvětlíme si specifika chování a potřeb novorozenců, miminek, batolat a větších dětí. A také budeme mluvit o síle vývoje dětí a jejich touze „být už velký“ a cestě k samostatnosti.  Podrobněji zde…

Webinář, pátek 22. května,

16:00 – 17:30

FB událost zde.

Ma. /Mgr. Lilia  Khousnoutdinova

Jak si prakticky připravit podpůrnou síť a další opěrné body tak, abychom šestinedělí mohli zvládnout s co největší lehkostí a radostí? Během webináře se zároveň podíváme na úplně jiné možnosti a nástroje, jako je třeba poporodní rituál, které nás mohou podpořit i z kapku jiné strany než pouze čistě praktické přípravy.  Podrobněji zde…

Webinář, pátek 22. května, 

18:00 – 19:30

FB událost zde.

Hana Přikrylová

Co všechno může žena udělat pro podporu otěhotnění? Co všechno má ve svých rukou? Co všechno může ovlivnit? Možná budete překvapeni … Podrobněji zde...

Webinář, pátek 22. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Každý den 15:00 – 19:00 na vás v poradně čekají porodní asistentky   a duly

Prostor pro dotazy, praktické návody, sdílení a podporu

Sobota

Radana Třešňáková Kolcová

Meditace Propojení s placentou, díky které se navrátíte do síly svých kořenů a nasytíte všechny své roviny.

FB lifestream v uzavřené skupině

Sobota 23. května, 20:00

Katy Šrubařová

Co můžeme udělat pro to, aby se naše kojení dobře rozjelo hned v prvních dnech a nic ho neohrozilo v dalších týdnech a měsících? WHO doporučuje kojit alespoň dva roky, drtivá většina českých dětí nedostává mateřské mléko déle než pár měsíců.  Podrobněji zde…

Webinář, sobota 23. května,

16:00 – 17:30

FB událost zde.

Kateřina Beardmore

Jaký význam a funkci má v těle děloha? Co potřebují naše reproduktivní orgány a co jim ubližuje? Povídání o možnostech léčení dělohy a vaječníků pomocí starých tradičních technik, alternativních směrů a psychosomatiky. Podrobněji zde…

Webinář, sobota 23. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

MgA. Alexandra Polarczyk

Motto: „Všichni mluvíme česky, ale každý jiným mentálním jazykem. A pak se divíme, že si nerozumíme!“ Webinář pro všechny, kteří chtějí pochopit a porozumět nastavení a chování svých dětí, svých blízkých a v neposlední řadě rozumět také sám sobě. Podrobněji zde..

Webinář, sobota 23. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Neděle

Mgr. Andrea Šatopletová, ACC

Dozvíte se, jak využívat mindfulness – všímavost – Jak skloubit všechny role ženy a zažívat u nich klid, radost a vyrovnanost každý den. Podrobněji zde..

Webinář, neděle 24. května,

16:00 – 17:30

FB událost zde.

David Kovář

Jak máme život zorganizovaný právě teď? Co všechno se změní s příchodem dítěte? Webinář tematicky zaměřený na to, jak být tátou a přitom sám sebou. Podrobněji zde..

 Webinář, neděle 24. května,

18:00 – 19:30

FB událost zde.

Ivana Kolcunová

Pojďte si užít webinář, ve kterém si prožiješ všechny 4 fáze ženského cyklu hezky koncentrovaně. A navíc to pořád bude umělecký zážitek plný vzdušné akrobacie na šálách, živé hudby, zpěvu, tance i hereckých výkonů.

Webinář zdarma pro účastnice online festivalu.

Neděle 24. května, 18:00

Bc. Kateřina Juřenčáková

Jak mít plodnost ve svých rukou nejen po porodu.

Webinář je určen všem ženám, které zajímá téma antikoncepce a jak mít plodnost ve svých rukou bez hormonální zátěže. Podrobnosti zde…

Webinář, neděle 24. května,

20:00 – 21:30

FB událost zde.

Vstupenky

online - jednorázová
100

Vstup na webinář dle vlastního výběru

Video-záznam webináře k dispozici do 31. 5. 2020

Moderovaná uzavřená FB skupina pro účastníky, přednášející a členy HAM

Video poradna a prostor pro sdílení

Účast v soutěži o hodnotné ceny

K zakoupení prostřednictvím smsticket.cz

online - týdenní permanentka
500

Vstup na všechny webináře v rámci Světového týdne respektu k porodu online

Video-záznamy webinářů k dispozici do 31. 5. 2020

Moderovaná uzavřená FB skupina pro účastníky, přednášející a členy HAM

Video poradna a prostor pro sdílení

Účast v soutěži o hodnotné ceny

K zakoupení prostřednictvím smsticket.cz

offline - celotýdenní
1250

Snížené vstupné 850 Kč

Neomezený vstup na přednášky v průběhu celého říjnového týdne

Dárkový set od partnerů
Homo Ecologicus
Expozice Děloha a Porodní pokojík
Festivalový trh
Odborné poradny
Dětský koutek
Sdílecí skupiny

Na jaké bonusy se můžete těšit?

Přichystaly jsme si pro Vás pár bonbónků, abychom Vám náš společný online čas ještě víc zpříjemnily – bude se jednat převážně o FB life streamy, které proběhnou v uzavřené moderované FB skupině, ale získáte navíc i alespoň jeden videozíznam z webináře a i další online vstupy.

Veronika Johánková

Veronika je snílek, lektorka a hlavně máma dvou malých chlapíčků. Ladí harmonii dvou duší na jógamatce. Prostřednictvím těhotenské jógy dodává ženám jistotu po tělesné i duševní stránce. Provádí je na devítiměsíční cestě plné dobrodružství a sebepoznání, sdílí všechny radosti i starosti a krůček za krůčkem bourá strachy a předsudky.

 

Veronika je autorkou on-line kurzu těhotenské jógy DVĚ DUŠE NA JÓGAMATCE, který zahrnuje systematický a zároveň intuitivní přístup ke cvičení a práci s myslí. Vede lekce a workshopy tak, aby dodala těhotným ženám důvěru v sebe sama a naučila je vnímat své tělo a reagovat na něj. Je vděčná, že může být součástí procesu zjemnění, zpomalení a přerodu ženy v mámu.

Lehkost po těle i na duši aneb Držení těla a dech v těhotenství

 • naučíme se dechové techniky, které vás provedou uvolněným těhotenstvím a přivedou k miminku
 • namasírujeme si obličej
 • díky napřímení těla ulevíme přetíženým partiím a posílíme oslabená místa
 • budeme pracovat s emocemi díky hlubokému dýchání a naladíme se na miminko

Objevte kouzlo dechu, který je alfou a omegou vědomé, láskyplné a snadnější cestě k porodu a nastavte své tělo tak, aby vás nebolelo.

V těhotenství je hluboké vědomé dýchánísprávné postavení těla pro psychickou a fyzickou pohodu velmi důležité.  Díky jednoduché koordinaci postavení našeho těla a zapojení hlubokého dýchání přinášíme svému tělumiminku velkou úlevu

Pondělí 18. května, od 17:00 hod, FB lifestream

Předporodní jógové pohlazení

 • úvodní rozdýchání a uklidňující dechová technika
 • jemné protažení celého těla
 • cvičení podporující správné umístění miminka do pánve
 • zpevnění zádových svalů a uvolnění beder
 • afirmace
 • krátká vizualizace s relaxací

Provedu vás stěžejními předporodními cviky, které vás nasměřují na co nejhladší porod.
Špatné postavení pánve může bránit děťátku, aby zaujalo správnou polohu při porodu a může také vést k poranění a proto se zaměříme na cviky podporující přirozené uvolňování pánevní struktury, aby ji mohlo děťátko projít co nejsnáze, bez medikamentů, nástřihu a dalších netrpělivých zásahů.

Středa 20. května, od 17:00 hod, FB lifestream

Jak ti jóga ve 3 krocích pomůže s rychlou rekonvalescencí po porodu

Narození miminka je obrovská radostná změna v životě matky i celé rodiny. Spousta žen se však po porodu může cítit rozpolceně – v péči o miminko, o sebe, o domácnost a zbytek rodiny.

 Přesně proto je teď více než kdy jindy důležité, dopřát nové mamince chvilku pro psychickou i fyzickou pohodu. Jóga je báječný nástroj k tomu, jak najít v nové životní roli lehce ztracenou rovnováhu i předtěhotenskou postavu:) 

Tereza ti ve svém vysílání přiblíží 3 jednoduché a praktické tipy, které do svého života můžeš začlenit hned po porodu a cítit se tak vyrovnaně a klidněji.  

Medailonek zde … 

Úterý 19. května, od 17:00 hod, FB lifestream

Šárka Koliášová

Pregnancy balance - povídání o přínosech meditace v těhotenství

Objevte, jak meditace uvolňuje účinky stresu a napětí a zároveň probouzí zdraví, klid a radost nejen v těhotenství. Během povídání se dozvíte: 

 • Co je to meditace? Jaké jsou její druhy?
 • Jaké výhody přináší meditace na fyzické, mentální i emoční úrovni během těhotenství?
 • Jak je možné jednoduše uvolňovat vnitřní napětí a podporovat zdraví?
 • Jak jednoduše meditovat během těhotenství? Jaké jsou základní tipy, aby fungovala?

Součástí programu je i krátká vedená meditace

Čtvrtek 21. května, od 20:00 hod, FB lifestream

Šárka Koliášová je certifikovaná instruktorka Chopra Center for Wellbeing, California a zakladatelka meditačního programu SHRI.  Jejím posláním je zpřístupňovat nástroje, které pomáhají méně se stresovat a zároveň prožívat více radosti, spokojenosti, klidu a zdraví.

Osobně se věnuje meditaci víc jak 10 let, především pod vedením mistrů tibetského buddhismu a dzogčhenu Namkhai Norbu Rinpoche, Tenzin Wangyal Rinpoche. Inspirací současného přístupu k meditaci je jí Deepak Chopra a další učitelé neduálních tradic.

K srdci si bere radu, kterou jí dal J.S.Dalajlama během krátkého osobního setkání: „No prayers, but action“.

Více na www.sarkakoliasova.com

Meditace Propojení s placentou

Díky této meditaci se navrátíte do síly svých kořenů a nasytíte všechny své roviny.

 • Bezpečný prostor meditace Vás ovine do milující a pečující energie
 • Je ojedinělou cestou k návratu do kořenů
 • Velmi přívětivě působí na dospělé i děti
 • Podporuje sebepřijetí
 • Napojení na předky
 • Pracuje do hloubky a jemným, a přesto silným způsobem přepisuje veškeré buněčné paměti našich prožitků.
 • Propojíte se s Vaším Stromem Života a veškerou jeho moudrostí
 • Obnovíte své napojení štědrosti a hojnosti v Životě
 • Získáte sílu realizovat své vize a zhmotníte mnoho svých záměrů
 • Budete mít dost energie pro své děti
 • Otevřete svoji vnímavost
 • Najdete klíč k vnitřní spokojenosti
 • Zvýší se Vaše schopnost mateřského naladění

Sobota 23. května, od 15:00 hod, FB lifestream

Radana Třešňáková

„Tvořím rituální a další svíčky, které provází ženy různými fázemi jejich životů. Jsem také maminkou tří dětí. Až díky nim jsem zjistila, jak zásadní úlohu má placenta nejen v těhotenství, ale i po porodu a jak důležité pro děťátko je, abychom s ní zacházeli s láskou a úctou.“

 www.placentovyritual.cz

Medailonek zde … 

Ivana Kolcunová - vzdušná akrobatka a milovnice pohybu

„Pohyb je něco, bez čeho nemůžu existovat. Před 7 lety jsem objevila akrobacii na šálách a totálně jí propadla. Abych ale úplně neuletěla uzemňuju se Kaula jógou. V posledních letech se intenzivněji seznamuji s ženstvím. A zákonitosti ženské cykličnosti mě fascinují natolik, že jsem o tom spolu s dalšími skvělými ženami vytvořila novocirkusové představení The Same Self.“  

The Same Self - jsi jedna a přece čtyřikrát jiná

Žena v průběhu svého měsíčního cyklu prochází různými fázemi, energie se mění. A proto se i v 60 minutovém novocirkusovém představení ženy proměňují z expresivní přes kreativní a reflektivní až po dynamickou. Představení je pro ženy. Aby láskyplně přijímaly svou přirozenost, byly v kontaktu s dary, které jim měsíční cyklus přináší a mohly vědoměji využívat proměnlivost své energie. A představení je také pro muže. Aby uviděli potenciál, který se skrývá v náladách ženy a aby pochopili, že i ta „protivná“ fáze má svou krásu a přínos. The Same Self je volně inspirováno knížkami Mirandy Gray Cyklická žena a Rudý měsíc. Nejde přímo o záznam z představení ale o audio-video-umělecký workshop zaměřený na témata cykličnosti pracující s akty z představení.

A na co se můžeš těšit?

 • Uvidíš sestřih jednotlivých fází a jejich esence na tebe neomylně dýchne!
 • Přiblížíme tvůrčí proces vzniku představení.
 • Uslyšíš nové verze písniček od zpěvačky Míši, u kterých si můžeš zatančit nebo se vypsat ze svých pocitů
 • Zatančíš si s choreografkou Fanny minisekvenci přímo z představení
 • Bude prostor pro otázky a diskuzi – rádi se podělíme o zákulisní informace 🙂
 • A taky se virtuálně setkáš s dalšími inspirativními ženami, které hrály významnou roli při tvorbě a propagaci představení

Těšíme se na tebe!

Ivča & Fanny & Míša & Katy & Viktor

Neděle 24. května, od 18:00 do 19:30 hod, Google meet 

debata: Proměny vzdělávání po koronačasech

Prožíváme mimořádné časy, to bezpochyby. Také vnímáte, že tahle speciální karanténní doba přinese velké změny do všech oblastí života? V debatě budeme hledat odpovědi na otázky, které rodiče, uvízlé s dětmi v nečekané situaci distančního studia, napadají:

 • Jak se bude proměňovat vzdělávání?
 • Zvládne školství situaci rychle analyzovat a implementovat žádoucí změny do celého systému?
 • Jaké konkrétní změny můžeme očekávat?
 • Jak můžeme k žádoucím posunům sami přispět?
 • Jak zkušeností (negativních i pozitivních) z této situace co nejlépe využít?
 • Je větší zapojení techniky a online vyučování výhodou, nebo na škodu? 

Pojďme se pobavit i o tom, jak to máte Vy a zamyslet se nad tím, jak rychle bude možné analyzovat situaci a posunout školství celkově.

Pozvání přijali Petr Chaluš, předseda Fóra rodičů a Dana Pražáková, vedoucí oddělení kanceláře ústředního školního inspektora.

Při registraci až do 31.5. dostanete k dispozici videozáznam z této debaty.

Ing. Dana Pražáková, Ph.D.

Absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze. Dizertaci obhájila v oboru didaktika matematiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Pedagogickou praxi získala jako učitelka na střední a jazykové škole. Od roku 2009 působí ve státní správě. Patří k první generaci rodičů, kteří doma vzdělávali své děti, řadu let působila jako víceprezidentka Asociace pro domácí vzdělávání. Aktivně se zajímá o vzdělávání dětí ohrožených vzdělávacím neúspěchem. Je vedoucí oddělení kanceláře ústředního školního inspektora.

Mgr. Petr Chaluš

Odborník v oblasti pedagogiky a osobnostně sociálního rozvoje. Pracoval jako poradenský pracovník na základní škole, kde se věnoval spolupráci rodiny a školy. Aktuálně působí v oblasti mezinárodní spolupráce ve vzdělávání. Je předsedou Fóra rodičů, spolupracuje s evropskou sítí národních rodičovských organizací, podporuje zapojení rodičů do rozvoje školy, členy školských rad. Věnuje se i výzkumu a metodice školských rad.

Petra Sovová

Tuto debatu moderuje předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství, pořádající organizace tohoto online festivalu. Lektorka seminářů sexuální výchovy a publicistka.

záznam webináře: POPORODNÍ PLÁN – K ČEMU JE A JAK NA NĚJ​

 • Jak se připravit na něco tak neznámého a trochu záhadného, jako je šestinedělí
 • Slyšela jste o šestinedělí už tolik historek, že se ho snad i bojíte?
 • Chcete si udělat jasno v tom, jak šestinedělí uchopit?
 • Co můžete udělat ještě před porodem, abyste si šestinedělí užila?
 • S čím vám v šestinedělí může pomoci partner a rodina?
 • Jaké moderní vymoženosti vám mohou šestinedělí usnadnit?
 • Máte doma již jedno dítě (nebo i víc) a nevíte, jak skloubit péči o starší sourozence a zároveň se naladit na malé miminko?
 • Máte hořké vzpomínky na vaše předchozí šestinedělí a ráda byste to nadcházející prožila šťastněji?

25. května 2020 ve 12:00 ze zakoupených vstupenek vylosujeme výherce těchto dvanácti báječných cen.

Pravidla soutěže si můžete přečíst  na našem webu.

 

Vstup do báječného online kurzu Lilii Khousnoutdinové Ecstatic mama.

2 kupony, každý v hodnotě 500 CZK, které lze uplatnit při nákupu nad 500 CZK v e-shopu angel-wings.cz s platností do 30. 6. 2020. Sleva neplatí na nákup nosítek. ​

Šaty z jednoduché, etické a pohodlné kolekce mym-eco.cz z na omak velmi příjemného bambusového úpletu s jedinečnými antibakteriálními účinky, který je ekologicky pěstován, se lněným páskem.

Krásný, a zároveň decentní přívěsek na podporu mateřské energie, který symbolizuje ženu při kojení. Šperk poukazuje na fakt, že každá žena může být matkou, kojit, vyživovat a opečovávat své dítě. Jemně a láskyplně. Tak, jak to dokáže jen maminka. Šperk navrhla Lilia Khousnoudtinova v rámci své kolekce šperků s tématikou ženství na ecstatictravel.com.

Dárkový balíček skládající se z měsíčkového krému na opruzeniny, kojeneckého oleje a kojenecké koupele od pečující značky Weleda.

Můžete vyhrát slevu 1000 CZK na sortiment obchodu www.zkusmerino.cz.

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem. V knize Lilie Knousnoutdinové najdete praktické rady a návody jak rituály provádět.

Certifikovaná přírodní kosmetika Khadi a její barvy na vlasy pro zdravé, čistě rostlinné barvení, nejen v těhotenství (škála zahrnuje i bezbarvou kúru Senna/Cassia). Oblíbený šampón Amla pro objem vlasů a posílení kořínků, vlasový olej Vitalita pro růst a reparaci vlasů. To vše můžete vyhrát v rámci dárkového balíčku od Khadi.

Poukaz na půjčení novorozeneckého nosítka na zkusnositko.cz po dobu 2 měsíců.

Balíček výborných čajů a koření od firmy Sonnentor v celkové hodnotě 500 CZK.

 • čaj Pohodář
 • čaj Tady roste radost
 • čaj Být ženou
 • čaj Dítě slunce
 • čaj Zakrátko maminkou
 • koření Dobrá nálada,
 • koření Selské na brambory
 • Perníkové koření

2 roky předplatného + plátěná taška Sedmá generace.

držíme palce všem, kteří se zakoupením vstupenky soutěže zúčastní!

Online poradna a kavárna

Online poradna

Každý den v průběhu celého festivalového týdne můžete mezi 15:00 – 19:00 navštívit online festivalovou poradnu.

Duly z České asociace dul, České duly a porodní asistentky Unipa zde budou zodpovídat dotazy festivalových účastnic a konzultovat s nimi prostřednictvím videokonferenčního hovoru na Hangouts meet od společnosti Google. 

Můžete se ptát na předporodní přípravu na porod a šestinedělí, na zkušenosti s doprovody v jednotlivých nemocnicích a cokoliv dalšího vás zajímá, stejně jako v naší obvyklé festivalové poradně.

Všichni s platnou vstupenkou na libovolný webinář získají do své emailové schránky přístupové údaje a instrukce. Ženy, které mají zájem o konzultaci aniž by měly zakoupenou vstupenku se mohou registrovat vyplněním tohoto formuláře:

Online kavárna

Každý den v průběhu celého festivalového týdne se můžete potkat online ve   3 dvojhodinových intervalech s novými i starými přáteli a přítelkyněmi:   10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00, 19:00 – 21:00

Náš fyzický festival je vždy přátelským prostředím, které je otevřené setkávání, sdílení a vzniku nových přátelství.

Prostřednictvím videokonferenčního prostoru na Hangouts meet můžete se ženami, které poznáte na webinářích a při diskusích v uzavřené FB skupině, uskutečnit online setkání a probrat témata, která máte společná.

Všichni s platnou vstupenkou na libovolný webinář získají do své emailové schránky přístupové údaje a instrukce.

Partneři

Hlavní online partner

Partneři

Mediální partneři

… aneb literaturu lze pořizovat i online. Jak se nám…

Čtěte více

Světový týden respektu k porodu už drahnou řádku let probíhá…

Čtěte více

Další říjnové offline festivalové aktivity

Přednášky a workshopy

V malém a velkém sále na Vás čeká 43 přednášek a workshopů se skvělými přednášejícími.

Výstava Homo Ecologicus

Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života.

Poradna

Duly, porodní asistentky a další pečující osoby na Vás čekají v naší poradně. Můžete s nimi konzultovat cokoli Vás zajímá.

Rodinná zóna

Festival je celý velmi přátelský pro rodiny s dětmi, ale máme pro Vás i speciální zónu, kde můžete odpočívat a kreativně trávit čas se svými dětmi mezi přednáškami.

Výtvarné expozice

Tradičně je pro Vás přichystaná imerzní Děloha s hudbou od Načevy a expozice Porodní sál a pokojík

Festivalový trh a obchůdek

Připravujeme pro Vás obchůdek s knihami a potřebami pro těhotenství, porod a rodičovství stejně jako různé prodejní a výstavní stánky.

Dětský koutek

Zde naše dobrovolnice zabaví a pohlídají děti zatímco Vy si můžete užít další program.

Swap

Chystáme festivalový výměnný bazárek přímo v Obecním domě v Ďáblicích