„Jmenuji se Barbara Heger a jsem certifikovanou školitelkou (seminarleader) polské pobočky Familylab Association. Familylab je organizace nabízející semináře, přednášky, workshopy a poradenství rodičům, rodinám i veřejným organizacím. Byla založena dánským rodinným terapeutem a pedagogem Jesperem
Juulem, který vypozoroval změny v nastavení rodinných vztahů v nové kultuře tzv. informačního, nebo chcete-li na vzdělání založeného, věku.
Je mi 37 let. Pocházím z Polska, ale již 9 let žiju v Praze s mým českým manželem a naší tříletou dcerou.V současné době jsem na rodičovské dovolené. Kromě vedení inspirujících seminářů Familylab pracuji spolu se třemi dalšími ženami na založení bistra spojeného s rodinným centrem.“

Kdo je Jesper Juul a proč Familylab Association:

Dánský rodinný terapeut podává svými knihami a semináři (projekt Familylab) pomocnou ruku všem rodičům, kteří by svým dětem chtěli lépe porozumět a kteří si s dětmi touží vybudovat opravdu trvale stabilní a zdravý vztah.

Podle Jespera Juula děti vysílají naprosto kompetentní signály a v zásadě reagují na svět velmi způsobile, na rozdíl od obecně rozšířené představy, že schopné jedince z nich vychovají teprve dospělí. – Kompetentní ovšem neznamená, že by byly děti vševědoucí, a stejně tak ani pro rodiče to neznamená zvolit cestu nejmenšího odporu.

Knihy Jaspera Juula, přeložené do češtiny:
~ Dítě – váš partner ve výchově – na cestě za novými rodinnými hodnotami (2015)
~ Vůdce smečky – láskyplné vedení v rodině (2016)
~ Trénink empatie u dětí (2018)

Autorem publikovaného příspěvku je Vítek Dejdar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.