Eva Kopasová působí v oblasti porodnictví již 13 let. Do této oblasti přináší nové pohledy, inspiruje a ukazuje nové cesty a možnosti, jak ženám, jejich dětem a partnerům pomoci v období zrodu nového života a celého dění kolem něj. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuje mnoho let a do které výrazně přispívá taky svým odborným vzděláním inženýrky chemie, se věnuje i květovým esencím.

Vytvořila a rozvíjí koncept Cestou jemného doteku…“, ve kterém je pomocí voňavých doteků, hlazení, jemné stimulace a květových esencí podporován zdravý emoční, tělesný a smyslový vývoj děťátka a zároveň je prohlubováno nově rodící se pouto v rodině. Cesta jemného doteku začíná v období těhotenství Hlazením malého Andílka v lůně maminky, přes Voňavý porod a první společnou cestu, pak Jemného hlazení a Motýlích masáží pro novorozeňátka i předčasňátka, až po období Kytičkových dlaní pro voňavé dětství.

Vede semináře pro těhotné ženy i nastávající tatínky, spolupracuje se soukromými porodními asistentkami, které učí nové nefarmakologické přístupy;  a také s porodními asistentkami na porodních sálech, které učí, jako mohou pomocí aroma-olejíčků a květových esencí podpořit rodící ženy a vůbec celý přirozený příchod jejich dětí na svět. Na neonatologická oddělení zavádí jemné doteky a „Motýlí masáže“ taky pro předčasně narozené děti a učí rodiče, jak se mohou dotýkat svých předčasňátek v inkubátoru, a tím je podpořit ve vývoji a léčit na jejich cestě „náročnějšího“ vstupu do života. Zavádí také „Konejšivé doteky“ a používání voňavých květových esencí do rehabilitační praxe pro nejmenší, čím se jejich terapie hezky provoní a prohloubí. Spolupracuje také s lektorkami „ženských kruhů“, které pomocí květových esencí s vůní Růže opečovávají a harmonizují emoční svět žen a vylaďují je do jemné láskyplné tóniny.

Připravuje spolupráci také s mateřskými centry a školkami, kam zavádí „Kytičkové dlaně pro voňavé dětství“, pro Univerzitu třetího věku připravuje semináře a přednášky, kde bude inspirovat ženy, jako se mohou i v období moudré ženy samy opečovávat, ale také přinášet jemnou a voňavou péči do své rodiny k vnoučatům či dcerám.

Přednáší na odborných krajských a celorepublikových konferencích pro porodní asistentky a neonatologické sestry, na vysoké škole v Bratislavě pro neonatologické sestry, ale také i pro širokou veřejnost v rámci Týdne respektu k porodu v Praze, v mateřských centrech a centrech porodních asistentek.

Je autorkou knihy Motýlí masáže pro Novorozeňátka, která vyšla ve vyd. Maitrea (2016) a je také spoluautorkou knihy Narodilo se předčasně, která vyšla ve vyd. Portál (2009).

Autorem publikovaného příspěvku je Ivana Antalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.