Jsem maminkou tří dětí, syna a dvou dcer. Jejich narození mi změnilo život. Naplněná, přítomná zázraku…

Prvním těhotenstvím jsem procházela radostně a těšila se na porod s důvěrou ve své schopnosti, lékaře a přirozený běh  věcí. Chlapeček se začal drát na svět dřív. Všemi úskalími náročného porodu jsme spolu nakonec úspěšně propluli, ale z porodnice jsem si odnášela pocit nejistoty, tísně a mnoha nezodpovězených otazníků… Rozhodla jsem se, že další porod musím opečovat lépe. Podruhé jsem se těšila na porod v Centru aktivního porodu na Bulovce, ale zařízení zaniklo dříve, než se mi dcerka narodila. Obě holčičky se nakonec narodily do rukou rodinného kamaráda – porodníka, který byl mým průvodcem u porodu společně s mým milým mužem. Díky těmto zážitkům jsem pochopila, jak důležitý je u porodu pocit bezpečí a pohody.

Prostřednictvím práce duly si plním svůj sen o práci v pomáhající profesi, o práci, která mě bude naplňovat a bavit. Mým cílem je pomoci každé budoucí mamince s hledáním její vlastní cesty těhotenstvím a porodem, která bude dobrá a bezpečná pro ni i její dítě. Respektuji individualitu každé klientky a souhru partnerů při provázení párů. Nabízím vám možnost pohledu na porod v hlubších souvislostech.

Jsem otevřená doprovázení v porodnici i  u porodu doma s porodní asistentkou.

2009-2013 členkou profesní organizace České duly o.s.

Od roku 2013 jsem členkou České asociace dul.

Dosud jsem k porodu doprovodila více než 150  žen a párů do porodnice i v domácím prostředí. Desítky dalších jsem k porodu připravovala, nebo je podporovala v začátcích kojení v roli laktační poradkyně.

Autorem publikovaného příspěvku je Ivana Antalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.