Kateřina Neubauerová

http://pruvodcerodicovstvim.cz/

Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální pedagog, terapeut, lektorka kurzů šátkování a laktační poradkyně – zdravotník.
Během 12-ti let působení jako šátková a výchovná poradkyně jsem získala praxi, zkušenosti, vzdělání a dovednosti, abych dokázala být vnímavým i odborným průvodcem rodičů v mateřství a rodičovství. Mám dvě děti, které jsem také odnosila v šátku a od té doby jsem se o nošení začala zajímat, ráda na tu dobu vzpomínám a pomáhat rodičům v začátcích šátkování mě moc baví.
Je škoda, když se maminka zalekne složitosti úvazů. Pro nezasvěceného mohou působit složitě, ale dvakrát, třikrát si úvaz zkusíte a proniknete do jeho tajů. Pak je vázání již věcí cviku. Ale z praxe mám zkušenosti, že i maminky, které se bály, že jsou nešikovné, nakonec během druhého pokusu již vyvíjely svou techniku utahování, anebo polohování miminka do šátku. A jak si úvaz zažijete, zautomatizujete techniku, je to jako když řídíte auto. Věc cviku, ničeho jiného. Také nesledujete, jakou právě máte zařazenou rychlost, automaticky to registrujete. A s vázáním je to to samé. V prvé řadě je nošení miminka v šátku věcí intuice, vnímání a naladění. A rozum může často věc zamotat a udělat složitou.
Proto se snažím během kurzů šátkování propracovat hlavně způsob, jak vést maminky v začátcích vázání, aby se vázání naučili co nejsnáze a pak mohla již vnímat látku na svém těle a miminko a nepřemýšlet nad vázáním.

Autorem publikovaného příspěvku je Ivana Antalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.