Vystudovala Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, a to nejprve v ekonomickém oboru, pak ještě aprobaci rodinná výchova + informační technologie. Pracovala v Nadačním fondu a Sdružení Klíček, odkud odešla na mateřskou dovolenou se syny Lukášem (*2003) a Matoušem (*2005). V roce 1990 „byla přivedena“ na zakládající valnou hromadu Hnutí za Aktivní Mateřství, občanského sdružení, jehož hlavním cílem je pozitivní změna přístupu českých porodnic k ženám. Tehdy poprvé viděla a slyšela ženy, které o porodu nemluvily jako o traumatu, ale jako o úžasném, posilujícím a naplňujícím zážitku.

V letech 2006/2007 absolvovala v pražském A centru (A centrum – Váš průvodce těhotenstvím a rodičovství , o.p.s., www.acentrum.eu) pilotní kurz lektorek Vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství ve specializacích Světýlka + Harmonizační cvičení v těhotenství a po porodu. S rostoucími dětmi se čím dál více zajímá o vzdělávání dětí, především o waldorfskou pedagogiku, synové navštěvují waldorfskou školu a školku, sama spoluvede mateřské centrum ve WMŠ v Praze na Jarově. Je nadšeným propagátorem životního stylu šetrného k vlastnímu tělu i přírodě, zdravé výživy, látkových plen, přírodní kosmetiky, šetrných pracích a čisticích prostředků, šetrné dámské intimní hygieny, nošení dětí v šátku apod. V roce 2011 přibyl do rodiny další ženský element v podobě dcery Rozárky, se kterou si užívá další mateřství.

Autorem publikovaného příspěvku je Ivana Antalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.