Zdravím Vás ženy,

Jmenuji se Tereza Nolet a do svých dvaceti tří let jsem žila spokojeně v malém městečku u Ostravy. Před posledním ročníkem studia filosofie jsem se ale rozhodla, že poslechnu své několikaleté volání po dobrodružství a odjedu studovat na prosluněné Tenerife.

Píše se září 2010 a můj život se změnil – odvážila jsem se udělat první krok a jít vstříc svému snu. Že vám takový příběh připadá povědomý? Ano, i v mém případě se stalo předvídané – za těch pár let jsem objevila svou vášeň pro cestování, naučila se několik jazyků, vytvořila desítky přátelství, poznala spoustu zajímavých míst a kultur. Navíc jsem však měla jedno ohromné štěstí – potkala jsem okouzlujícího Belgičana, který se později stal mým manželem.

S častými změnami prostředí však začal v mém životě zaujímat stále více místa všudypřítomný faktor dnešního světa – stres. Samozřejmě, že jsem jej zažívala i předtím, ale nyní jsem cítila, že k tomu, abych byla vyrovnaná, potřebuji více stability a klidu. Uf, naštěstí tady bylo prastaré indické učení – JÓGA. Hned po první lekci jsem z ní byla nadšená! (Deny, děkuji!) Jóga v sobě totiž obsahuje všechno, co mě vždycky nejvíc bavilo – práci s tělem, s lidmi a s hlavou.

Po naší svatbě, před odjezdem do Austrálie, jsem v zimě 2013 absolvovala měsíční jógový trénink v nádherné tropické Goe v Indii. Ohromné uklidňující účinky jógy jsem objevovala na univerzitě už pár let, ale až tehdy nastal ten správný čas se jí věnovat hlouběji.

Po roce a půl stráveném v Austrálii, kde jsem působila jako lektorka jógy, jsem si sama potvrdila jaký je jóga mocný „balzám na duši i na těle.“ Bydlet na druhém konci světa, několik kilometrů od malého městečka, kde jsme téměř každý den snídali s klokany, bylo kouzelné, ale ne vždy jednoduché. V Austrálii jsem si rozšířila své vzdělání o jógovou terapii a následně o těhotenskou a poporodní jógu.

Bylo to zřejmé – v roce 2014 jsem otěhotněla a věděla jsem, že mě čeká krásné, ale také náročné těhotenství. Stěhování z Austrálie zpět do Evropy, hledání domova, manželovy práce a několik dlouhých letů. Potřebovala jsem se umět napojit na vlastní tělo a jeho potřeby ještě intenzivněji. Bylo pro mě důležité zvládnout spoustu stresových situací a přitom zůstat doopravdy v pohodě, protože v sázce najednou už nebylo jen mé vlastní zdraví. A tak jsem se rozhodla „jógovat“ každý den – někdy přes hodinu, jindy deset minut, za což jsem si dodnes vděčná.

Jóga mi v těhotenství ukázala, že si můžu sama pomoci od obvyklých fyzických potíží, a to jen díky několika jednoduchým cvikům. Naučila mě, jak mohu ztišit svou mysl, uklidnit svůj dech a zahnat své obavy. Věděla jsem jak zůstat v klidu i při několika 30-ti hodinových letech s desíti kily na zádech a jak nepanikařit, ani když jsem bez jakýchkoliv předchozích příznaků šest týdnů před termínem začala rodit, v úplně jiném městě než jsem plánovala

Ještě dnes tvrdím, že to „Jóga porodila Isabelle.“ a já ji za to moc děkuji.

Milé ženy, nesnažím se vás přesvědčit. Díky za to, že jsme každá jiná a existuje mnoho jiných způsobů, které povedou k podobnému výsledku. Jen chci s vámi sdílet to, co fungovalo pro mě a co může být nápomocné i vám.

Autorem publikovaného příspěvku je Magda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.