2012 – 7. ročník

V roce 2012 jsme opustili název Umění porodit a naše akce se tak nově nazývá Festival o těhotenství, porodu a rodičovství.

Vedle již léta osvědčeného programu festival přinesl novinku v podobě psychologického poradenství o. s. Aperio, které vhodně doplnilo poradnu porodní asistentky a poradnu duly – ty zajišťují profesní organizace těchto povolání.

Přednášející se vždy snažíme vybírat tak, aby program nabízel co nejširší škálu témat. Návštěvnice a návštěvníci si mohou vybírat nejen přednášky k těhotenství, porodu a šestinedělí, ale dozvědí se i nejrůznější informace a tipy o výchově dětí, partnerském soužití, zdravé výživě, o vzdělávacích systémech. Cílová skupina se tudíž rozšiřuje. Ústřední téma pokládá opět otázku: Kolik stojí porod? Během diskusního večera PhDr. Evy Labusové na ni hledaly odpověď např. lékařka  a psychoterapeutka MUDr. Kateřina Cajthamlová a biostatistička Mgr. Markéta Pavlíková.

Mezi nejvýznačnější zahraniční přednášející patřily bezesporu americká spisovatelka a rodinná poradkyně Naomi Aldort, která představila svou knihu Vychováváme děti a rosteme s nimi a prof. Valerie Fleming, britská expertka WHO, která představila odborná doporučení WHO pro normální porod.

Záštitu Hlavního města Prahy poskytl náměstek primátora Mgr. Ivan Kabický.