Film – Microbirth/ Mikrozrození

Během přirozeného porodu osidlují tělo novorozence mikrobi, kteří jsou pro naši imunitu nezbytní, a narušení tohoto procesu může mít dopad na naše zdraví. V průběhu života totiž hostíme ve svém těle až triliony bakterií. Snímek Mikrozrození ukazuje, že jejich význam pro naše zdraví ještě neumíme docenit.

Režisérské duo Toni Harman a Alex Wakeford ve svém filmu zpovídá vědce a odborníky z různých oborů, jejichž odborné poznatky přibližují animace mikroorganismů. Dokument představuje méně známá odvětví vědy, jako je epigenetika, zabývající se změnami v genové expresi nebo studiem mikrobiomu, tedy světa organismů lidského těla.

Lidské buňky tvoří pouhých 10 % ze všech buněk našeho těla, zbytek jsou jiné mikroorganismy tvořící specifický ekosystém. Studie ukazují, že podstatná část našeho mikrobiomu vzniká již při porodu.

Autoři filmu se proto snaží otevřít diskusi o umělém zasahování do porodu, jež dle nich může mít negativní dopad na budoucí zdraví lidstva.

Film získal na Life Sciences Film Festivalu hlavní cenu Grand Prix 2014 a zvítězil na festivalu dokumentů ČZU 2016 mezi 169 snímky.

Oficiální trailer k filmu: https://youtu.be/6CTmwUU2iHU

Oficiální stránky: http://microbirth.com/

Film v angličtině s českými titulky.

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.