Gravidjóga – cvičení v těhotenství

V období těhotenství je nejlepším cvičením Gravidjóga.

Správně vedené jógové cvičení v těhotenství vede k uvolnění svalového napětí, uvědomování si jednotlivých tělesných partií, celkovému udržování těla v přirozené kondici. Jóga zklidňuje mysl, uvolňuje obavy a tenze. Navozuje pocit pohody a podporuje navázání hlubšího intuitivního spojení ženy s dítětem. Jóga v těhotenství vede a pomáhá k přirozenému porodu a mateřství.

„Díky dlouholeté práci na sobě, díky józe i mateřství vím, že každý život je jedinečný, každý život v lidské podobě začíná početím. Lekce jógy i terapii vedu s vědomím, že dítě v prenatálním období vnímá pocity společně s matkou. Dítě ovlivňují emocionální i fyzické situace těhotné ženy. Průběh těhotenství a porodu, je hluboko uložený v paměti každého z nás. Období těhotenství a porodu má vliv na celý náš život. Pro těhotné ženy jsem s láskou a nadšením připravila spolu s dlouholetým hudebníkem a terapeutem Petrem Piňosem relaxační nahrávky, které pomáhají nastolit pocit harmonie a příznivě připravují k porodu. Jsou výborné i pro období po porodu.
www.svetloleci.cz
www.acentrum.eu
www.cordeus.cz
www.stromka.cz
Na přednášce bych ráda ženám přiblížila snadné techniky vycházející z jógy, které harmonizují mysl i tělo. Je to například relaxace a dýchání, které je vhodné u porodu i k získání síly a zdraví po porodu. Povíme si také o pozicích vhodných pro přirozený porod.
Jóga v těhotenství je vhodná i pro ženy, které nemají žádnou předešlou zkušenost s jógou.
V rámci lekcí upřednostňuji jemnost, vnímavost a pozornost a vedu ženy k naslouchání svým pocitům a ladění se do nitra, směrem ke svému děťátku.

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.