Jak na duševní pohodu po porodu

Osm z deseti šestinedělek zažije poporodní blues. Dvě z deseti žen potrápí poporodní depresí. Až tři z deseti čerstvých maminek zažije úzkostné stavy. Neví, co se s nimi děje. Bojí se, že jsou v tom samy. Většina z nich nikdy nevyhledá odbornou pomoc. Z obavy, že budou vnímány jako „bláznivé“. Ze strachu z nálepky „špatná matka“.

Nechte se pozvat na workshop, který vám pomůže otevřeně, bez příkras, ale také bez zbytečného strašení odhalit, co se může dít ve vaší mysli po porodu. Popovídáme si o základních duševních obtížích, které se pojí s raným mateřstvím a budeme sdílet své vlastní zkušenosti. Podíváme se na to, jak pečovat o své duševní zdraví (nejen) v době poporodní. Společně si vyzkoušíme několik praktických technik, které pomáhají navodit klid a pohodu a vnímat přítomný okamžik. Pobavíme se i o tom, kdy a kam se obrátit, když nebudete ve své kůži.

Workshop je vhodný především pro nastávající maminky a tatínky. Velmi rády ale uvítáme jakékoliv další zájemce o toto téma. Zvláště pak ty z vás, kteří již mají vlastní zkušenosti s poporodními obtížemi a mají chuť je sdílet s ostatními.

Iniciativa Šestinedělky se zabývá slastmi i strastmi doby poporodní. Každý týden přidáváme na stránky www.sestinedelky.cz tipy a triky, jak si zajistit klidnější a spokojenější šestinedělí. Sdílíme příběhy zajímavých osobností – maminek i odborníků. Z České republiky i ze zahraničí. Chystáme komplexního průvodce šestinedělím. Sledovat nás můžete také na Facebooku (www.facebook.com/sestinedelky) nebo na Twitteru (@sestinedelky).

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.