Motýlí masáže pro novorozeňátka

Jemné doteky a Motýlí masáže otevírají důležitý svět komunikace s nově narozeným děťátkem. Pravidelné jemné hlazení pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo na cestě svého narození. Teplo v hladících dlaních jej nejen tělesně prohřívá, ale pomáhá mu uvolňovat i napětí svalíků. Jemné hlazení a masáže ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně na emoční, smyslové a energetické rovině. Intenzivní blízkost a něha maminky i tatínka sytí jejich vzájemné pouto a dodávají děťátku pocit jistoty a bezpečí.

Podstatou Motýlích masáží je podpořit u novorozeňátka směr proudění jeho vitální energie a rovnoměrně ji rozproudit v celém tělíčku. Rozpouštějí různé blokády a navozují rovnováhu. Konejšivými doteky mu ukazujeme ohraničení jeho tělíčka, tedy odkud až kam sahá, protože miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Teprve se všemu učí a zvyká si na nový svět mimo maminčino lůno.

Hlazením a masáží se i my učíme, a sice se učíme své dítě „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět a lépe mu porozumět. U čerstvé maminky vzájemný tělesný kontakt mimo jiné podporuje také zvýšení tvorby hormonů, které přímo ovlivňují emoční vazby a které mají současně blahodárný vliv i na její kojení.

Konejšivé doteky a jemné hlazení by se měly stát standardní péčí o novorozeňátka nejenom na odděleních šestinedělí, ale i na neonatologických odděleních pro předčasně narozené děti. Podobně by se hlazení dětí způsobem Motýlích masáží mělo stát součástí každodenní péče o nově narozené děti po příchodu domů z porodnice; čím dříve se začne, tím lépe nejenom pro samotná novorozeňátka, ale i pro celou rodinu. Nedílnou součástí tohoto vzácného pouta jsou samozřejmě nejenom tatínkové, ale i ostatní blízcí členové rodiny. Něžný dotek v prvních týdnech po porodu znamená víc než jakákoliv jiná péče.

Stejně tak bude důležité i později takto pravidelně opečovávat a vitalizovat i větší děti v průběhu celého období jejich vývoje, kdy je tyhle blahodárné doteky budou provázet voňavým dětstvím a podporovat je. Zharmonizují a ztiší i hyperaktivní děti a hezky podpoří jejich klidné spaní. Ale i pro dospělé jsou tyto doteky stejně účinné a je taky příjemné, když jsou i budoucí maminka s děťátkem v bříšku takto opečovávané.

Naše dlaně jsou naším vzácným darem a dovedeme s nimi doslova léčit na těle i na Duši. A když se do nich ještě přidá voňavá květová esence, jsou to „kytičkové dlaně“, které opečovávají jemnou pokožku děťátka a sytí jeho emoční svět.

Vydejme se společně se svými dětmi na cestu porozumění, něhy a lásky. Nechejme své děti vyrůst ve vyrovnané a sebevědomé bytosti. Milujme je, hlaďme je a dotýkejme se jich, kdykoliv je to možné. Vnímejme jejich pocity, a vše, co od nás potřebují. Naučme se znát, kdo jsou oni a kdo jsme my.

Lásku, kterou věnujeme svému Děťátku, nám vrátí několikanásobně…

💕  Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí

💕  Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní svého tělíčka

💕  Stimulují životní energii miminka a fyziologické procesy po porodu

💕  Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka

💕  Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení

💕  Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku 

💕  Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině

Kontakt: evka@zrozeni.com

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.