Příprava na kojení – s důvěrou k ženě i miminku

Také byste čekali, že vám vše o kojení řeknou v porodnici, až budete držet miminko v náručí? Nebo že to jednoduše přijde samo, vždyť je to tak přirozený proces? Chápu. Bylo by skvělé žít natolik ve spojení samy se sebou a přirozenými procesy, že bychom žádné speciální instrukce nepotřebovaly. Bylo by senzační, kdyby bylo samozřejmé poskytnout ženě v šestinedělí dostatek laskavé a trpělivé podpory, aby se mohlo, mimo jiné, dobře rozběhnout kojení. A přesto nejčastější věta, kterou od žen po porodu slýchám, je některá z obměn slov „kéž by mě na to někdo připravil předem, ale já myslela jen na porod a kojení mě nezajímalo.“
Základní princip kojení je skutečně jednoduchý: miminko ví, co má dělat, jen k tomu potřebuje vhodné podmínky – tedy především blízkost maminky. My mu do toho často zbytečně mluvíme a necháme si mluvit. Kojení je přirozená a v zásadě snadná záležitost. Ale je dobré se předem podívat, jak k němu přistupuje současná společnost a zdravotnický systém a trochu se zorientovat v tom, co můžeme navzdory mnoha zavedeným a škodlivým mýtům udělat pro to, abychom skutečně dobře začaly i pokračovaly.
Tento program je vhodný obzvláště pro ženy v požehnaném stavu a jejich partnery, maminky či další podpůrné osoby, nasměrování v něm však mohou dostat i ženy již kojící, ale stále hledající.
Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.