Film – Moje malé děťátko/ Mein kleines Kind

Unikátní dokument německé porodní asistentky a dokumentaristky Katji Baumgarten.

Zachycuje její vlastní příběh. Ve 22. týdnu svého čtvrtého těhotenství se dozvídá, že její syn trpí syndromem komplexní malformace plodu s velmi špatnou prognózou a že se zřejmě buď narodí mrtvý, nebo přežije jen krátce po porodu. Katja se rozhodla ho přesto donosit a porodit, aby mohl pár hodin po porodu zemřít.

Tento film přispěl v Německu i dalších zemích k rozpoutání diskuse na krajně citlivé téma, ale zároveň pomohl zvýšit respekt vůči těm, kteří z důvodu svědomí prenatální diagnostiku vpouštějí do svého života jen s největší opatrností.

Česká republika patří ve srovnání s ostatními evropskými k zemím s vysokým procentem umělých přerušení těhotenství z důvodů nepříznivých výsledků prenatální diagnostiky. Závažné psychologické a etické otázky související s prenatální diagnostikou vyslovujeme prozatím potichu a většinou mimo veřejné dění. Což ovšem neznamená, že tyto otázky neexistují.

Film je v německém znění s českými titulky.

Více o filmu najdete tady: http://www.meinkleineskind.de/

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.