Vaginální mapování a léčení jizev – náprava porodních zranění na těle i na duši

Na porod se pečlivě připravujeme dlouho dopředu, přesto si mnoho žen odnáší vzpomínku v podobě jizvy po nástřihu, natržení či po císařském řezu. Jizvy se někdy rychle zahojí, jindy dlouho zlobí. Špatně zahojené či ošetřené jizvy po porodech jsou jedním z hlavních ženských intimních témat a dokáží ženu pěkně potrápit (bolí při sexu a dokonce i při změně počasí), ale zároveň se s velkými úspěchy dají napravit.

 

VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ a PRÁCE S JIZVAMI jsou dvě jednoduché a velmi účinné metody, které se v poslední době stávají právem stále populárnějšími. Vychází ze znalostí o paměti těla – příjemné i nepříjemné vzpomínky se ukládají jako otisky v těle až na buněčné úrovni. Nepříjemné prožitky se ukládají jako emoční a fyzické bloky. Ženská vagina funguje jako jakási „houba, která ráda nasává a ukládá“ (ženský princip je přijímající). Hojně se v ní vyskytují otisky-bloky spojené s tématy, traumaty a emocemi z oblasti intimity a sexuality, obzvlášť pokud jsme neměly možnost situaci doprožít.

 

Může se jednat o témata/ traumata:

– komplikovaný porod, doprovázený nástřihem, natržením či císařským řezem

– jakýkoliv jiný nešetrný gynekologický zákrok

– zneužívání či znásilnění prožité v minulosti

– jakákoliv operace v oblasti pánve (laparoskopie slepého střeva, operativní            odstranění cysty či myomu z dělohy, konizace děložního čípku, operace kýly)

– sex proti naší vůli

– nepříjemná událost v intimitě, která nás zasáhla psychicky (např. nevěra partnera)

– nepříjemné či zraňující poznámky na adresu naší intimity, vůči kterým jsme se      nemohly bránit (např. v dětství a v pubertě)

 

Tyto bloky pak vytvářejí ve vagině zatuhlá a zamrzlá místa, která mohou dokonce i bolet. Často přechováváme ve vagině tato místa mnoho let a protože v nich tušíme nepříjemnosti, vyhýbáme se jim, např. rychlým sexem nebo dokonce odmítáním sexu celkově. Podvědomě cítíme, že něco není v pořádku a jsme podrážděné a nespokojené.

Stav vaginy ovlivňuje následně stav celé pánve. Bloky ve vagině mohou na fyzické úrovni způsobovat zatuhnutí pánve, napětí v pánvi, funkční neplodnost, záněty či jiné zdravotní potíže.

Při vaginálním mapování navracíme do vaginy vědomí, citlivost a potěšení. Uvolňujeme zablokované emoce a zároveň vagině a celé pánvi ulevujeme od psychických i fyzických bloků, které jsou v ní uložené.

Práce s jizvami stojí na podobném principu, liší se však technikou. Pomáhá dohojit jizvy, uvolňuje a odstraňuje bolesti, napětí a hlavně nedoprožité emoce s jizvou spojené („Dělala jsem, co jsem mohla, tak jak to, že porod nedopadl podle mých představ?“).

Kombinace obou metod pomáhá obnovení celistvosti a citlivosti vaginy i celého těla, napomáhá k přijetí nepříjemných situací z minulosti tak, jak se staly; napomáhá ke zdravému přijetí své ženské sexuality, navrací nám radost z intimity a podporuje ženské sebevědomí a sebehodnotu.

 

Na přednášce si podrobněji vysvětlíme principy a přínosy obou metod, řekneme si, jak pracovat s jizvami po porodu, chybět nebudou ani příklady z praxe – kazuistika, krátké cvičení a prostor na otázky.

 

Autorem publikovaného příspěvku je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.