Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života.

Výstava Homo Ecologicus

příchod dítěte na svět je báječnou událostí. přináší ale i pocit zodpovědnosti.

Dostáváme příležitost zrát, radovat se ze života novým způsobem a také nacházet nové pohledy na věci kolem nás. Pro dítě chceme to nejlepší, a proto v tomto období, více než kdy jindy, zjišťujeme, co je zdravé, a to nejen pro fyzické, ale také duševní zdraví našeho miminka.

Zřetelnějších kontur tak dostávají souvislosti mezi zdravím naším, stavem přírody a společnosti vůbec. Zjišťujeme, že máme možnost vybírat produkty, které představují menší zátěž pro životní prostředí. Takové produkty jsou zároveň prospěšnější a méně zatěžující pro naše vlastní zdraví. Budeme-li vybírat výrobky šetrné k přírodě, zvířatům a lidem, budeme sami odměněni kvalitou a zdravím.

Homo Ecologicus je výstava ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života. Klademe si za cíl přinášet informace všem, kteří si uvědomují, že ekologická volba má smysl a chtějí vědět víc.

 

Tématické okruhy

 • Potraviny
 • Kosmetika
 • Pleny
 • Praní
 • Dámská intimní hygiena
 • Antikoncepce
 • Odívání
 • Zdraví
 • Šetřit znamená vážit si zdrojů
 • Ekologická stopa
 • Důležité kontakty

partneři homo ecologicus

V expozici vám představíme firmy, které příslušné výrobky nabízejí, mnohé si zde budete moci vyzkoušet či aspoň osahat a některé zakoupíte v našem obchůdku.

Můžete si prohlédnout oblečení pro děti i dospělé, látkové plenky, přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, bezobalový nákup potravin, ekologické barvy a laky do interiéru, dámské látkové vložky a menstruační kalíšky, vychytávky pro ekologickou domácnost a další.

Výstava je neprodejná, nicméně některé produkty jsou součástí festivalového obchůdku a u ostatního naleznete info, kde je můžete sehnat.

Další festivalové aktivity

Přednášky a workshopy

V malém a velkém sále na Vás čeká 43 přednášek a workshopů se skvělými přednášejícími.

Výstava Homo Ecologicus

Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života.

Poradna

Duly, porodní asistentky a další pečující osoby na Vás čekají v naší poradně. Můžete s nimi konzultovat cokoli Vás zajímá.

Rodinná zóna

Festival je celý velmi přátelský pro rodiny s dětmi, ale máme pro Vás i speciální zónu, kde můžete odpočívat a kreativně trávit čas se svými dětmi mezi přednáškami.

Výtvarné expozice

Tradičně je pro Vás přichystaná imerzní Děloha s hudbou od Načevy a expozice Porodní sál a pokojík

Festivalový trh a obchůdek

Připravujeme pro Vás obchůdek s knihami a potřebami pro těhotenství, porod a rodičovství stejně jako různé prodejní a výstavní stánky.

Dětský koutek

Zde naše dobrovolnice zabaví a pohlídají děti zatímco Vy si můžete užít další program.

Swap

Chystáme festivalový výměnný bazárek přímo v Obecním domě v Ďáblicích