fbpx

Místo konání

Ateliér ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

15 Kvě 2019

Čas

17:15 - 18:45

Cena

150 Kč

Typ akce

Workshop

Dula u porodu, podpora nově vznikající rodiny, bonding – Jitka Čejková (dula ČAD), Mgr. Adéla Lančová, Lenka Trešlová

Setkáním vás provedou zkušené duly České asociace dul (ČAD), které mají letitou praxi a dobrou znalost porodnic nejen ve Středočeském kraji.

V první části si popovídáme o rozdílech v různých porodnicích a také vám řekneme, kdo je dula, jaký typ podpory od duly můžete jako nově vznikající nebo rozrůstající rodina očekávat. Jak může dula ženě, a i jejímu partnerovi pomoci? Kde se tady tato profese vzala a co všechno zahrnují její empatické služby? A co už ne?

V druhé části budeme hovořit o bondingu, jak moc jsou důležité první okamžiky po porodu. Jaký pro Vás tři, jako rodinu, má bonding význam. A co to vlastně ten bonding je? Jedná se o vytváření rané vazby s děťátkem po porodu, kontakt kůže na kůži, euforie, radost.

A také se určitě zmíníme o roli muže u porodu a nejen tam. Role muže je významná už i v těhotenství a pak i po porodu. I tohle jako duly velmi vnímáme a podporujeme – partnerský vztah rodičů.

Jitka Čejková (dula ČAD)

Původně vystudovala střední zdravotnickou školu, obor zdravotní laborant. 
Od roku 2002 pracuje jako dula (tzn. těhotenské konzultace, pomoc s přípravou porodního přání, některé ženy doprovází u porodu), masérka, lektorka kurzů předporodní přípravy, těhotenského a poporodního cvičení, laktační poradkyně. Je členkou České asociace dul (ČAD), kde několik let působila i jako konzultantka pro začínající duly. Více najdete na: jsemtehulka.cz.  Je autorkou prvního českého Manuálu pro muže u porodu – www.partneruporodu.cz.

Lenka Trešlová (dula ČAD)

Původně pracovala jako dětská sestra. K porodům doprovází 7 let a vede předporodní kurzy v o.s. Aperiu. Je členkou výboru České asociace dul.

„Na porodech mě fascinuje úžasná ženská síla, kterou má žena možnost v sobě najít a použít ji. Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma. Skrze vlastní porod a soužití s dětmi dostáváme šanci pochopit hlubší souvislosti života.“

Více najdete na: www.dulalenka.cz 

Adéla Lančová (dula ČAD)

Adéla se měla s námi této besedy opět zúčastnit, ale bude v tento den přednášet na Respektu k porodu v Rakovníku, takže nám letos jen tzv. kryje záda, kdybychom musely odjet k porodu, tak nás zde v Praze na přednášce zastoupí. Toto je v naší profesi neodhadnutelné, miminka se prostě rodí, jak zrovna ona potřebují a je tedy pro nás velmi důležité mít někoho vždy v záloze :).

Těšíme se s vámi všemi na setkání.