fbpx

Místo konání

Ateliér ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

18 Kvě 2019

Čas

16:15 - 17:45

Cena

150 Kč

Typ akce

Workshop

Hypnoporod Jemného Zrození – Michaela Kalusová

Jemné Zrození vzniklo v roce 2012 a od té doby provedlo svými kurzy tisíce klientů. Máme skvělé povědomí o situaci v ČR a aktivně se snažíme pomoci humanizaci českého porodnictví. Navázali jsme spolupráci s některými porodnicemi a snažíme se o pochopení potřeb rodící ženy.

Hypnoporod je filozofie, ale zároveň i technika porodu. Hlavní myšlenkou celého programu je, že porod je normální, přirozenou a zdravou funkcí. Jako takový může u velké většiny žen, které nejsou vystaveny vysokému riziku, proběhnout šetrně a v klidu. Tato metoda se již mnoho let používá v řadě zemí. Při hypnoporodu se dosahuje vysoké míry fyzického a psychického uvolnění rodící ženy, až autohypnózy, což podporuje přirozený průběh porodu a snižuje jeho bolestivost. Metoda hypnoporodu je vhodná prakticky pro každou ženu, dokonce i tehdy, když porod neběží přirozeně, například i při císařském řezu.

Koncept Hypnoporodu se neustále vyvíjí a na světe je mnoho hypnoporodních směrů, které jej rozvíjejí. Je to fascinující a Jemné Zrození je v tomto výjimečné svým konceptem a znalostí tématu. Uvědomujeme si, že Hypnoporod jde pořád kupředu a náš program je tomu přizpůsoben. Jedna ze zakladatelek Jemného Zrození Draha je hypnoterapeutkou a kraniosakrální terapeutkou, Michaela studovala pre a perinatální psychologii, kabalistické vizualizace a je terapeutkou EFT. Tím je vytvořen zcela jedinečný koncept.

Přijďte se seznámit s námi a s Hypnoporodem, které vytvořilo Jemné Zrození. Workshopem vás provede spoluzakladatelka Jemného Zrození Michaela Kalusová a lektorky z Prahy a okolí.

Michaela Kalusová

Jmenuji se Michaela Kalusová a jsem mámou dvou nádherných dětí. Mé děti jsou mi velkou a dlouholetou inspirací a právě díky mému synovi vzniklo Jemné Zrození. Následně mě téma porodu tak pohltilo, že jsem se stala dulou, spoluzaložila asociaci zpracování placenty Nazep a školu pro duly AmmaDula Akademie.

Mou velkou vášní jsou ženy, jejich rodiny a miminka. Vystudovala jsem pre a perinatální psychologii a stala se také lektorkou workshopu pro zdravotníky a duly o sexuálním a porodním traumatu žen. V roce 2016 se mi doma svobodně za pomocí hypnoporodu a vizualizačních technik, narodila nádherná dcera Katka. Bez mých dětí bych nedělala to, co mě opravdu naplňuje a v čem vidím smysl mého života.