fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana

Datum

13 Kvě 2019

Čas

19:00 - 20:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Jak (ne)rodí muži – role mužů u porodu – Ing. Martin Nemrava, MBA

Aneb jaký je rozdíl mezi lety do kosmu a porodem?

Co by měli muži vědět a ženy slyšet? V přednášce se dozvíte, proč se automobilový manažer rozhodl zlepšit české porodnictví. Které skutečnosti zásadním způsobem ovlivňují pohled na porodnictví? Proč muži nemůžou rodit? Proč se porodnictví zbytečně stalo předmětem souboje a hysterie? Jakou roli hraje neznalost a co všechno způsobuje? Co pro to můžeme všichni udělat – zejména muži zodpovídají za 50 % řešení. Budeme na daná témata diskutovat.

Ing. Martin Nemrava, MBA

Moje hlavní role je „aby se to opravdu stalo“ – aby v České republice vznikla síť porodních domů, jako je tomu ve vyspělém světě. Tedy aby se to, co je ve světě ověřené a podložené vědeckými poznatky a důkazy, a po čem touží v ČR již celé generace maminek, dětí a tatínků, aby se to stalo skutečností. A proto jsme založili „Asociaci pro porodní domy a centra, z.s.“ (APODAC) a stali se součástí Evropské sítě porodních domů „Midwifery Unit Network“ (MUNet).

Když jsem na začátku roku 2014 vyslyšel pozvání projektu „Jak jinak“ v českém porodnictví, tak jsem nabídl, že mohu půl roku pomoci projekt rozjet. Nicméně toto téma mě, i jako otce tří již dospělých dětí, zcela pohltilo. Důvodů bylo hodně, ale ten hlavní důvod bylo zjištění, že porod je jedna z nejdůležitějších fází našeho vývoje s dalekosáhlými důsledky pro celý náš život. A jak důkazů o lepší dostupné péči ve světě přibývalo, bylo mi jasné, že tento projekt se stává mým životním posláním.

Jsem manažer, který vzhledem ke svým zkušenostem rozumí datům a faktům a umí je interpretovat. A tato data a fakta hovoří jasně o mnoha oblastech, ve kterých za vyspělým světem v porodní péči zaostáváme.  Nejsem lékař a náročné práce lékařů si nesmírně vážím. Naše medicína skutečně patří ke světové špičce, pokud se jedná o akutní péči zachraňující životy. Těhotná žena je ale většinou zdravá žena a „akutní péče“ je často nejen zbytečná, ale i nevhodná a škodlivá. Nicméně považuji za důležité, aby se „s vaničkou nevylilo i dítě“, a proto hledám spolupráci a rozumný konsensus odborníků, ne střet extrémních názorů.

Více informací o mých dosavadních profesních zkušenostech z oblastí vývoje v kosmickém průmyslu, mezinárodního obchodu v obalovém průmyslu, manažerských pozic v automobilovém průmyslu a současné praxe poradce, lektora a kouče firemního managementu a externího projektového manažera najdete v případě zájmu na http://www.linkedin.com/in/martinnemrava (pouze v angličtině).