fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

14 Kvě 2019

Čas

17:00 - 18:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Jak vybrat dobrou školu pro Vaše dítě – Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D.

Přednáška o tom, jaké zajímavé školy existují a jak se do nich dostat. Jak poznat, která se hodí k Vám a k Vašemu dítěti?

Krátce načrtnu rozdíly mezi jednotlivými proudy – Montessori, Waldorf, Začít spolu, Svobodná či intuitivní škola. A jak jsou v ČR daleko – v Praze i v regionech. Ukážu výhody a nevýhody soukromých, státních a neoficiálních komunitních škol. Jak jsou drahé, nakolik jsou stabilní či svobodné? Co dělat, když je těžké se do vytoužené školy dostat? Cílem je, abyste jednak odcházeli s pocitem, že si dokážete odpovědět na otázku „jaká škola je vhodná pro moje dítě a moji rodinu?“ a jednak věděli co všechno je třeba udělat pro to, aby se do ní mé dítě dostalo. Dostane se i na některé konkrétní školy v Praze a okolí…

 Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D., vystudoval matematiku na MFF UK, učil na alternativních školách u nás i v zahraničí. V Evropě a v Indii navštívil celou řadu zajímavých škol. Organizuje vzdělávání učitelů a ředitelů, mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje a podporuje alternativní proudy ve vzdělávání. Mapu inovativních škol a informace o tom, co se děje, hledejte na webu inovativnivzdelavani.cz.