fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana

Datum

13 Kvě 2019

Čas

13:00 - 14:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Kontaktní rodičovství a sebeláska – Lucie Ratajská

Příchodem miminka na svět se vše mění… Nerodí se jen dítě, rodí se i máma. Vše je jinak a cely náš svět se přizpůsobuje tomu malému a dokonalému tvorečkovi… Dýchaly bychom za něj, chceme mu dát vše, co potřebuje, možná vše, co my jsme nedostaly a mnohem víc než jsme dostaly v době, kdy jsme přišly na svět my.

Jde v kontaktním rodičovství naplnit potřeby dítěte i své? Kde je ta hranice, kdy jsem tady pro rodinu a kdy tu potřebuji být i pro sebe? Setřela se vám někde mezi dvěma čárkami na těhotenském testu a šestinedělím?

Někdy se nám jde mnohem lépe naladit na potřeby našeho dítěte než na ty vlastní…po nějakém čase totiž úplně jednoduše zapomeneme, nebo si vysvětlíme, že takto je to v pořádku.

Sebeláska je nedílnou součástí Kontaktního rodičovství, je totiž naší výzvou, která se pak může stát výživou pro naše nejbližší…

Naladíme se na to, jak se na sebe naladit, jak nakombinovat principy Kontaktního rodičovství a Sebelásky, jak jít krok za krokem, aby to nebyly jen plány na „ažpak“, ale věci praktikující teď a tady.

Řekneme si i pasti toho, když dlouho směřujeme pozornost jen na své okolí, přestože jsou to naši nejmilejší, bez toho, aniž bychom se ladily pravidelně na sebe.

Řeknu vám dopředu jedno malé tajemství… v rodičovství je jediná jistota, a to, že něco pokazíme (v původní ostřejší verzi to zni lépe ;)) …takže dokonalost odhoďme v dál, naše děti to stoprocentně potřebují jinak, než jsme si naplánovaly, a rodičovství více než o výchově dětí, je o naši práci na sobě.

Lucie Ratajská

„Cítím, tedy jsem.“

Nejvíc mě asi vystihuje můj projekt Energie v životě, protože když je v našem životě energie, máme chuť objevovat, tvořit, měnit, radovat se, milovat se…využívat svůj potenciál naplno, mnohdy ne protože.., ale přestože…   
Jsem žena, partnerka,  máma dvou bytostí, které zapadají do mozaiky objevování sebe samé, ať už tím jaké výzvy přinášejí, tak jejich autentičností a bezbřehou radostí z objevování nového, ale i silou, jakou se staví za to, co cítí. 

Čemu teď věnuji plnou pozornost je podpora žen na jejich cestě sebelásky směrem k autenticitě a vnitřní svobodě, ať individuálním provázením žen, tak v Alchymii ženy – online programu Lucie Harnošové, se kterou pořádáme i retreaty a pobyty pro ženy, ženské kruhy i pobyty pro Mámy a dcery i mini dcery, kde právě téma kontaktního rodičovství a sebelásky vyplouvá na povrch téměř vždy.