fbpx

Místo konání

Ateliér ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

15 Kvě 2019

Čas

15:15 - 16:45

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Můj porod, moje práva. Jak se chránit před porodnickým násilím. – Sandra Pašková

Při přednášce, či možná lépe přátelském dialogu, Vás provedu Vašimi právy a povinnostmi během těhotenství porodu a šestinedělí. Stručně Vás seznámím s novými doporučeními Světové zdravotnické organizace a jejich relevancí při ochraně Vašich práv. Dozvíte se, jak si tato práva ochránit a zachovat a také jak postupovat v případě, kdy by došlo k jejich porušení. Více si řekneme o porodnickém násilí, o němž jsem napsala odbornou práci a vymezila jsem typů násilí během porodu a šestinedělí, které nastávají v českých porodnicích. Znát svá práva je nejlepším způsobem, jak těmto zásahům zabránit.

Dozvíte se konkrétně o: porodním přání, dříve vysloveném přání, informovaném souhlasu, negativním reversu, ambulantním porodu, péči poskytované dítěti bez souhlasu rodičů, přijetí do péče pediatrem a dalších právech a povinnostech, nejčastějších zásazích a porodnickém násilí ve světle právních předpisů.

Znát svá práva je nejlepším způsobem, jak těmto zásahům zabránit. Přednáška tedy bude laděna spíše jako vzdělávací, pozitivně informativní, s cílem posílit Vaše sebevědomí a stát si za svými právy a svým vysněným porodem. Jděte k porodu informovaně, sebevědomě a plná nových poznatků, je to Váš okamžik.

Přednášku doporučuji také zdravotníkům a nastávajícím otcům.

Moje jméno je Sandra Pašková, jsem mámou 4 leté dcery a brzy očekávám narození syna. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, a již od studií působím v Lize lidských práv, kde se věnuji převážně právům žen v souvislosti s jejich sexualitou, těhotenstvím a jejich porodem. Část své práce věnuji i pomoci nedobrovolně sterilizovaným ženám a matkám s duševním onemocněním. Mým cílem je ujistit ženy o jejich právu rozhodovat o svém těle, rodinném i soukromém životě a napomoci společnosti takto ženy vnímat a respektovat.