fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

18 Kvě 2019

Čas

16:00 - 17:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Jizva – tvé zranění i tvá síla – Silvie Šabacká

Procházíme těhotenstvím, těšíme se na přirozený a krásný porod a zdravé miminko v náručí. Náš porodní příběh se ale někdy odvíjí jinak, než jsme si představovaly. A když s ním přichází i natržení, nechtěný nástřih či dokonce akutní císař bývá to často jako blesk z čistého nebe.
Přichází pocity smutku, rozčarování, možná i viny, protože jsme možná mohly udělat něco jinak. A samozřejmě také fyzická bolest spojená s jizvou, která někdy ani po několika měsících neodeznívá. Vše ale může být jinak.
Nestačí svou jizvu jen namazat sádlem, masírovat nebo dokonce jí úplně nechat, ať “se to samo nějak spraví”.
Chci Ti ukázat velmi jemné a láskyplné možnosti, které podpoří celý proces hojení, a to jak po fyzické, tak po psychické a emocionální stránce. Někdy úleva přichází už po první “aplikaci” tohoto přístupu.
Pokud je Ti kontakt s jizvou nepříjemný, vysvětlím Ti také, že je to velmi přirozená reakce tvého nervového systému. Zorientuješ se, proč se tomu tak děje a jak sebe sama podpořit, abys tuto obranou reakci proměnila. Každé zranění má totiž svůj příběh, nikdy nejde jen o fyzické narušení tkáně či kostí.
Chceš-li ještě další miminko nebo se vrátit k milostnému životu takový, jaký býval dříve “před tím”, nenechej nic náhodě.
Porodní poranění má moc nás zlomit. My máme moc to změnit.
Bez tlaku a boje, naopak s jemností, lehkostí a láskyplností znovu navrátit své tělo do plného zdraví.

Silvie Šabacká
Silvie, ač sama neměla žádné fyzické jizvy, měla ve své profesní praxi sexological bodyworkera velké úspěchy a při péči o poporodní zranění zažila mnoho zázraků. Až po mnoha letech po porodu své dcery si uvědomila, jak velké emoční trauma prožívala ve svém šestinedělí a jak toto všechno, co se v tomto období odehrávalo, otevíralo staré rány ještě z období dětství.
Po 4 letech trápení jí pomohl až přístup Somatic experiencing® – práce s tělem a traumatem podle Petera Levina, který naplno proměnil její profesní a také životní přístup.
Naše emoční zranění nejsou vidět, to ale neznamená, že neexistují.

Vydej se na cestu k sobě: www.vesvemteledoma.cz
Navštiv mé brněnské centrum: www.cestaintegrity.cz
Vezmi své zranění do vlastních rukou: www.peceojizvy.cz