fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana

Datum

17 Kvě 2019

Čas

13:00 - 14:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Zázrak porodu jako přechodové ritual pro ženu – Lilia Khousnoutdinova

MSc. MA Lilia Khousnoutdinova, odbornice na gender a programy v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví, lektorka active birth, dula, autorka programu www.ecstaticmama.cz.

Moje práce kolem porodů začala před více než 10 lety, ještě mnohem dříve, než jsem přivedla na svět své dvě děti – Lea a Isabelku. Jednoho večera jsem si pustila film Porod jak jej známe, kde jsem poprvé viděla, jak KRÁSNÝ může být porod…  Od té doby dělám vše proto, abych zkoumala, JAK nejlépe na to, a podporovala další ženy na cestě k vědomým porodům.

Prošla jsem celým systemickým výcvikem u Janet Balaskas v Active birth centru v Londýně a stala se akreditovanou lektorkou. Mám za sebou lektorské kurzy Hypnoporodu podle Morgan Method a práce s perinatálními traumaty podle Eleny Tonetti. Vystudovala jsem u Dr. Michaela Odenta coby dula a u Lynnei Shrief coby odbornice na zpracování placenty. Dále jsem studovala například u Dr. Sarah Buckley a Penny Simkins.

Mám za sebou dva porody – jeden domácí, zakončený (dobrovolným 🙂 převozem do porodnice, a druhý domácí „pohádkový“ porod do vany.

Měla jsem velkou čest doprovázet desítky žen (i mužů) na cestě skrz těhotenství a porod a jsem vděčná za všechny zkušenosti, inspirace, společné slzy a nezapomenutelné okamžiky. Z tohoto bodu bych ráda předávala profesní i osobní zkušenosti všem ostatním ženám o tom, že porod může být skutečně krásná věc…

Přednáška:

Co nám o těhotenství a porodech říká věda a co naše srdce? Jaké praktické tipy, cvičení a situace nás a naše tělo nejlépe připraví na porod, aby mohlo rodit co nejefektivněji a co s nejmenší námahou?

Nebudeme se zabývat nudnými postupy, ale dostaneme se ještě mnohem dál. Co mohu přenastavit já v sobě, co můžeme přenastavit v našem partnerství? Jak v sobě najít vnitřní oporu, jistotu a zdroj? Jak najít jistotu a klid pro to, abych mohla podporovat ostatní těhotné a rodící ženy?

Toto období je neuvěřitelně křehké a posvátné. Je to období celistvé totální transformace, nejhlubší přerod, který žena může zažít. Jak se můžu jako žena na tento zázrak, kterým porod bezpochyby je, co nejlépe přichystat?

Témata, kterých se zejména dotkneme:

* pokora jako klíč k naplnění porodu svých snů,

* beru si zpět svoji sílu i zodpovědnost,

* porod, sexualita a partnerství,

* hodnota ženy a úcta k mateřství,

* aktivní porod, porod do vody, co s placentou, hypnotické techniky a další praktické inspirace,

* nebýt na všechno sama – podpora a sesterské kruhy.

Budeme se také bavit o porodu jako přechodovém rituálu a zejména se podíváme na to, jaké novodobé rituály můžou ženu v tomto období podpořit.