fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

13 Kvě 2019

Čas

21:00 - 22:00

Cena

80 Kč

Typ akce

Film

Promítání a beseda k filmu „Soběstačný porod“ – Ondřej Landa

„Přirozený porod…bezpečný, klidný a uctivý porod…porod v domácím prostředí…porod do náruče přírody. To všechno pro mě bylo u narození mé dcery důležité. A to zejména ve prospěch jejího zdraví, síly a budoucího štěstí. Ovšem, přiznám se, že to nejdůležitější pro mě nakonec byla svoboda. Svoboda pro mé dítě narodit se tak, jak samo chce. A svoboda pro nás jako pro rodiče rozhodovat o svém dítěti bez vnějších zásahů. Proto jsme do toho šli sami…“

Ondřej Landa je umělec a etnograf, který žije v malé pastýřské salaši v české vesnici v jižním Rumunsku. Zde se věnuje převážně hudbě, psaní, soběstačnosti a zenové meditaci. 

Na VŠ studoval pohybové divadlo, antropologii a enviromentalistiku, aby však po několika letech studia akademický svět opustil a přistoupil k praktickému sebe-vzdělávání v oblasti přírody, náboženství a lidské kultury. 

Žil s domorodými Maory na Novém Zélandu, v budhistických klášterech v Japonsku a v Indočíně a v tradiční islámské komunitě na malajském venkově. Studoval také hinduismus v Indii, pravoslavné křesťanství ve východní Evropě, a nakonec kořeny české kultury v rumunském Banátu.

Nějaký čas žil jako ekofarmář se svou japonskou manželkou v horách v Naganu, kde se při domácím porodu bez asistence lékařů narodila jeho dnes šestiletá dcera. Následně se pak všichni tři vrátili do Banátu a v roce 2014 společně přešli s koněm 400 km vyšších rumunských Karpat.

Více informací na www.ondrejlanda.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *