fbpx

Místo konání

Ateliér ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana

Datum

16 Kvě 2019

Čas

17:15 - 18:45

Cena

150 Kč

Typ akce

Workshop

Transformační síla porodu – Mgr. Natálie Sedlická, MSc.

Porod plyne mimo čas – Trpělivost, lék náš vezdejší.

Workshop je koncipovaný jako Cesta k sobě a děťátku, bytí v kontaktu, v přítomnosti, přijetí osobní zodpovědnosti za náš porod. Bude se zaměřovat na sílu a moudrost porodního procesu, pohovoří o porodních vlnách, o tom, jak je následovat. Budeme hovořit o tom, jak porod vypadá ve své přirozenosti, a co můžeme udělat pro to, aby proběhl co nejlépe. Součástí budou i témata jako práce s vnitřními strachy, emocemi, očekáváními, lpěním, se smrtí; a to, jak nejlépe naplnit naše potřeby.

Podíváme se na porod jako na možný proces transformace. Zmíníme i jeho terapeutický potenciál.

Bude-li dostatek chuti a času, ponoříme se i do hloubky imaginace, vnitřní vizualizace a relaxace.

Mgr. Natálie Sedlická, MSc.

Porodní asistentka a průvodkyně cyklem zahraničních seminářů, Praha, ČR

Natálie Sedlická studovala tři roky medicínu, nyní je porodní asistentka. Vystudovala bakalářský obor porodní asistence a magisterské vzdělání v oboru psychoterapie na Masarykově univerzitě v Brně. Jako bakalářskou práci přeložila studii s názvem: „Komparativní studie českého a holandského porodnictví“. Diplomovou práci vypracovala na téma: „Porodní trauma a jak jej ženy, které jím prošly, zpracovávají.“ 

Natálie je také shiatsu terapeut, absolvovala tříletou školu Shiatsu a tříletou školu akupunktury. Je v akreditovaném komplexním profesionálním psychoterapeutickém výcviku systemického přístupu. Natálie Sedlická využívá všech svých schopností a dovedností k poskytování komplexní kontinuální péče ženám na vysoké úrovni kvality.

Dále studovala magisterské studium na Univerzitě v Amsterdamu a má praxi ze soukromých porodnických center v Nizozemí. V současné době ukončuje Master of Science na Caledonian University v Glasgow. Titul disertační zvolila: „Kvalitativní studie, zkoumající preference porodní péče mezi skupinou českých žen, jako možný nástroj pro vytvoření efektivní budoucí primární porodní péče“.

V roce 2011 byla zastupovat ČKPA na mezinárodním kongresu porodních asistentek v jihoafrickém Durbanu. Tři roky pracovala v organizačním výboru pro 30. mezinárodní kongres porodních asistentek ICM, který probíhal v červnu 2014 v Praze. Na tomto kongresu vedla také workshop Shiatsu for pregnancy and labour.

Jako zakladatelka iniciativy Jak jinak představuje široké veřejnosti možnosti porodní péče, které jsou v západních zemích standardem. Jejím snem je fungující porodní dům, ve kterém budou mít ženy v České republice, jejich děti a celé jejich rodiny očekávaný komfort spojený s bezpečnou, profesionální, odbornou, ale zároveň laskavou a respektující péčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *