fbpx

Místo konání

Sklep ve Sněmovní 7
Sněmovní 174/7, Praha 1 - Malá Strana
Kategorie

Datum

17 Kvě 2019

Čas

15:00 - 16:30

Cena

150 Kč

Typ akce

Přednáška

Vědomé miminko v těhotenství a při porodu – Michaela Kalusová

Co můžeme jako rodiče udělat pro to, abychom dětem zajistili optimální vývoj v děloze a zdraví po porodu? Jak přivádíme své děti na svět a jak je tento zážitek ovlivňuje? Jedním z hlavních principů prenatální psychologie je, že děti jsou již v děloze vědomé a vnímavé.

Komunikace s miminkem a pochopení jeho vývoje vám při vaší předporodní přípravě pomůže doplnit tak důležitý dílek do skládačky. Miminka jsou ovlivněny tím, co se děje uvnitř vás jako matky a těch, kteří se nacházejí ve vaší bezprostřední blízkosti – na vaší intimní oběžné dráze. Je čas přijmout, že naše ještě nenarozené děti mají také své vlastní zkušenosti a udělat vše pro to, aby jejich první domov byl domovem radostným a láskyplným.

Přijďte se dozvědět více a napojit se na vaše miminko. Jste to vy, kdo může ovlivnit vývoj vašeho dítěte tím, že mu vytvoříte optimální prostředí už v děloze. Způsob, jakým se rozvíjející nervový systém vašeho dítěte a mozek „spojí“, má obrovský vliv na kvalitu jeho života.

Michaela Kalusová

Jmenuji se Michaela Kalusová a jsem mámou dvou nádherných dětí. Mé děti jsou mi velkou a dlouholetou inspirací, a právě díky mému synovi vzniklo Jemné Zrození. Následně mě téma porodu tak pohltilo, že jsem se stala dulou, spoluzaložila asociaci zpracování placenty Nazep a školu pro duly AmmaDula Akademie.

Mou velkou vášní jsou ženy, jejich rodiny a miminka. Vystudovala jsem pre a perinatální psychologii a stala se také lektorkou workshopu pro zdravotníky a duly o sexuálním a porodním traumatu žen. V roce 2016 se mi doma svobodně za pomocí hypnoporodu a vizualizačních technik, narodila nádherná dcera Katka. Bez mých dětí bych nedělala to, co mě opravdu naplňuje a v čem vidím smysl mého života.